Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co dělá voda v krému?

Co dělá voda v krému? Co dělá voda v krému?
Hana Bartušková
4,4 5
8

Přejít na sekci článku:

Voda v krému – to špatné

Voda v krému – to špatné zdroj: shutterstock.com

Voda ale má i svoji temnou stránku, hlavně v kosmetice. Problémem totiž je, že ve vodě se množí bakterie. A přemnožené bakterie znamenají zkaženou kosmetiku. Možná ne dnes, možná ne zítra, ale jednou určitě. Proto je tak důležité nejen balení kosmetiky, které by mělo být hygienické a předcházet hromadění bakterií, ale také je vhodné dodržovat maximální dobu spotřeby a u přírodních krémů obsahujících vodu o to více. Čistá rostlinná másla a oleje nemají takové sklony k hromadění bakterií a kazí se mnohem méně. Zkuste ale nechat čistě přírodní krém s vodou třeba pár dní na sluníčku a možná se budete divit, co tam pod pokličkou v piksle místo krému najdete.

S tím souvisí i to, že bakterie, které se v krému hromadí, můžou nejen za zkažení krému. Ale při každém namazání a použití tohoto krému se bakterie dostávají zpět na pleť. A tam můžou způsobit neplechy velké a ještě větší. Třeba akné, pupínky, černé tečky a u citlivé pleti i mnohé další problémy. Suché pleti zase vadí ta vodní naředěná konzistence, protože suchá pleť potřebuje alespoň občas hlavně promastit. A taky protože suchá se nerovná automaticky dehydratovaná. Takže vlastně záleží na vás. Voda v krému přinese pleti mnohé. Ale při špatném zacházení, ještě horším skladování a nevhodném balení nemusí být voda v přírodním krému až takovou výhrou. Existují ale i alternativy. Krémy bez vody, které přesto ve výsledku hydratují. Jakou variantu si vyberete?

(1) Bezvodé balzámy nebo oleje. Výhodou této varianty je to, že hutnější a koncentrovanější přírodní krém hned tak nenajdete. Nevýhodou je, že takové krémy pokožku nehydratují, mohou dokonce dlouhodobě vysušovat a dehydratovat. Doporučuje se je proto nanášet nejlépe na vlhkou pleť, ale ani tak nejsou vhodné pro všechny, vždy a všude. Kde vybírat? U značky Saloos nebo Delibutus v jejich nabídce bambuckých balzámů nebo pleťových olejů.

(2) Krémy s Aloe vera gelem. Aloe vera je taková lepší voda v krému. Určité nevýhody takových krémů jsou zachovány, třeba to, že jsou náchylné ke zkažení a je dobré je rychle spotřebovat. Na druhou stranu se ale takové krémy dobře vsakují, hydratují a Aloe vera navíc pomáhá vypínat pokožku, podporuje její regeneraci a velmi účinně zklidňuje. Krémy s Aloe vera jsou tak vhodné pro dehydratovanou, citlivou nebo poškozenou pleť. Kde vybírat? U Santaverde, kde najdete velké množství krémů s Aloe vera vhodných pro každý typ pleti.

(3) Krémy s přírodní šťávou. Březová nebo třeba šťáva z granátového nebo obyčejného jablíčka. Výhodou je, že takový krém se rychle vsakuje a pleť hydratuje. Na druhou stranu se ale zase může kazit a není příliš odolný vůči bakteriím. Také na rozdíl od vody jsou šťávy hodnotnější a pleti dávají víc, například březová šťáva regeneruje, granátová má zase antioxidační účinky. Kde vybrat? Březové krémy hledejte u Mádary, granátové u Logony nebo Weledy.

Související produkt
Anti-age denní krém, Time Miracle 50 ml
MÁDARA / 1249 Kč
Denní krém pečuje o potřeby náročné zralé pokožky. Jedinečný bylinný komplex aktivně podporuje mladistvý vzhled pleti a zanechává ji pružnou.
Detail produktu