Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jarní detox pro pleť - pleťové masky

Jarní detox pro pleť - pleťové masky Jaro je tou nevhodnější dobou nejen pro detoxikaci organismu, ale také pleti.
Renata Ježková
4,7 5
3

Přejít na sekci článku:

Padesát odstínů bahna

Padesát odstínů bahna zdroj: shutterstock.com

To je taková homeopatická zásada, že podobné se léčí podobným, takže je logické, že pokud chceme pleť hloubkově vyčistit, tak nic lepšího než bahno nenajdeme. Ale ne jen tak ledajaké, zas nemůžeme nabrat první sajrajt z kaluže. Ale i tak máme dost na výběr. V našich končinách je asi nejznámějším zelený jíl, který je takovou stálicí téměř všech kosmetických značek, které kdy vyrobily nějakou čistící masku. Není to náhodou, zelený jíl si svoji slávu rozhodně zaslouží. Dokáže pleť vyčistit, tonizovat, zklidnit a ozdravit. Jeho jediná nevýhoda je, že může trochu vysušovat, takže pokud nezvolíme nějakou verzi s přidanými oleji, měli bychom se poohlédnout po jílu bílém nebo růžovém, které jsou jemnější.

A pokud si jíl oblíbíme, tak můžeme využít toho, že některé značky jsou jím tak nadšené, že kolem něj vystavěly prakticky kompletní sortiment. To je případ hlavně italské značky Argital, která má jíl (italsky argilla) už přímo v názvu a u které ho najdeme nejen čistý nebo v maskách, ale i v krémech, šamponech nebo mýdlech. Zrovna tak najdeme přípravky na bázi jílu u francouzské značky Cattier, která sice nenabízí tak široké porfolio výrobků s jílem, ale zase se nesoustředí jen na ten zelený a najdeme právě i bíly, růžový nebo dokonce žlutý. Navíc ve formě již hotové masky, takže se nemusíme s ničím míchat a využít již hotové receptury. Nedáme-li ale na vlastní výrobu dopustit, tak pokud nechceme míchat jíl s oleji, tak můžeme masku několikrát za sebou osvěžit sprškou minerální nebo květové vody, aby nezasychala tak rychle a netáhla.

Dalším prospěšným bahnem je pak bahno z Mrtvého moře, které podobně jako jíl, obsahuje spoustu minerálů a stopových prvků, které se navíc díky obsažené soli dobře vstřebávají do pleti. Asi nejznámějším produktem využívajícím bahno z Mrtvého moře jsou právě čistící masky jako je třeba ta od izraelské značky Faran. Je to proto, že čisté bahno můžeme sice využít také, ale vzhledem k vysoké koncentraci všech látek může být pro citlivější pleť trochu těžký kalibr. Ale bahno nemusí být jen z Mrtvého moře, ale také třeba z úplně živého severského jezera jako je tomu v případě detoxikační masky Mádara, která jako jedna z mála bahenních masek nevysušuje vůbec a je tak velmi vhodná skutečně pro všechny typy pleti.

Související produkt
Scrub a pleťová maska se zeleným jílem 75 ml
Argital / 339 Kč
Scrub a pleťová maska se zeleným jílem splní hned dva kroky najednou. Lehce promasíruje pokožku, odstraní odumřelé pleťové buňky a zároveň vyčistí znečištěné póry.
Detail produktu