Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lávová zem

Lávová zem Lávová zem, známá také jako rhassoul nebo marocký jíl, má široké využití v péči o pokožku i vlasy.
Martina Koubová
5,0 5
6

Přejít na sekci článku:

Umyjte si vlasy lávovou zemí!

Umyjte si vlasy lávovou zemí zdroj: shutterstock.com

Mytí vlasů bez šamponu, neboli metoda no poo, je v poslední době velice oblíbená. Místo klasického šamponu, který mnohdy obsahuje chemikálie a další dráždivé látky, na vlasy použijete libovolný prášek, který mytí obstará. Nejvhodnější je zelený jíl, ale také prášky shikakai, aritha, sypké šampony Eliah Sahil a právě také lávová zem. No poo je vhodná pro všechny, koho trápí svědivá vlasová pokožka, lupy i drobné záněty ve vlasech. Prášek z vlasů lehce vymývá kožní maz a mírní jeho nadměrnou produkci, zanechává vlasy jemné, poddajné a méně se mastící. Největší přínos z no poo metody budou mít jistě majitelé jemných rychle plihnoucích mastících se vlasů, lávová zem jim totiž dodá objem a vlasy vydrží déle ‘čerstvé’.

Jak na to? Podle délky a hustoty vlasů si v mističce smíchejte 2- 3 lžíce lávové země se zhruba polovičním množstvím vody. Směs by měla být tekutější, aby se dobře dostala i na pokožku hlavy, ale na druhou stranu zase nesmí stékat. Promíchejte s nechte chvíli odstát. Nabobtnanou směs naneste nejprve na pokožku hlavy a ke kořínkům vlasů. Lehce promasírujte a poté aplikujte zbytek směsi i do délek vlasů. Nechte pár minut působit a vymyjte vlažnou vodou. Pokud máte vlasy opravdu dlouhé a husté, postup opakujte ještě jednou, abyste měli jistotu dobře umytých vlasů. Jako poslední krok mytí, a také jako náhrada kondicionéru, slouží jablečný ocet naředěný vodou v poměru 1:10. Ocet dodá vlasům lesk a usnadní jejich následnou úpravu.

Upozornění: při no poo klasické kondicionéry nepoužívejte. Nahraďte je vodou s octem, nebo je z péče vypusťte úplně.