Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Namíchejte si vlastní parfém Hřejivý podzim

Namíchejte si vlastní parfém Hřejivý podzim Namíchejte si vlastní parfém Hřejivý podzim s jojobovým olejem a éterickými oleji.
Pavlína Klaudová
4,0 5
10

Namíchejte si vlastní parfém Hřejivý podzim zdroj: pixabay.com

Chcete se naučit, jak si namíchat vlastní parfém? Není na tom nic těžkého! Potřebujete akorát éterické oleje a jojobový olej. Sama si v poslední době míchám ze zvědavosti mnoho kombinací. Některé se povedou více, jiné méně. Ale s tím se prostě musí počítat. Všechny ale využívám a snažím se k míchání směsí přistupovat opravdu tak, aby měly terapeutický účinek.

Parfém, který se opravdu hodně povedl, je charakteristický svojí pomerančovo-vanilkovou vůní. Voní sladce a hřejivě, ale přesto je stimulující. Je ale poněkud náročný na vybavení, co se týče éterických olejů. Pokud některý z nich nemáte, můžete ho vynechat. Poradíme vám, které používat nemusíte, abyste zachovali podstatu vůně.

Připravíme si tyto oleje: rozmarýn, pačule, kadidlo, cedr, borovice, pomeranč, vanilku, mátu a vavřín (vavřín být nemusí), můžete vynechat i cedr, jeden jehličnan by měl stačit, záleží na tom, jak vám bude kombinace vonět. Recept je na objem 20 ml jojoby.

Co k tomu potřebujete

  • 5 kapek rozmarýnu
  • 3 kapky pačule
  • 4 kapky cedru
  • 4 kapky borovice
  • 15 kapek pomeranče
  • 4 kapky vanilky
  • 1 kapka máty
  • 2 kapky kadidla
  • 2 kapky vavřínu

Pokud nechcete přidat vavřín, můžete kápnout více kadidla, záleží na vás. Parfém nechte odležet týden až dva v temnu a chladu, každý den ho protřepejte a pak podle potřeby doplňte potřebné oleje tak, abyste byli s kombinací úplně spokojeni. Pro obsah 20 ml je doporučeno nakapat 70-90 kapek EO, já uvádím méně, protože každý parfém, který si namícháme, má být originál a je potřeba si přizpůsobit jednotilivé složky tak, aby nám seděly a parfém nám byl příjemný. Olejové parfémy je lepší si dělat do menších lahviček, protože nemají takovou výdrž jako ty v alkoholu. Je také nutné je před každým použitím protřepat, protože některé oleje jsou tužší konzistence (pryskyřice) a usazují se na dně lahvičky.

Kontraindikace: Je v něm pomeranč, ale podzim je čas, kdy se více halíme, takže se nemusíme bát fototoxicity. U máty pozor, protože snižuje tlak a ochlazuje. Proto je v něm jen jedna kapka, aby podtrhla výraznost vůně.