Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak posílit imunitu?

Jak posílit imunitu? Pokud vám není zrovna nejlépe, je možné, že za to může oslabená imunita. Posilte jí správnou stravou a přírodními doplňky stravy.
Redakce BIOOO.CZ
4,4 5
9

Jak posílit imunitu zdroj: shutterstock.com

Imunita je daleko více než jen to, co nás chrání před chřipkou. Lidé si často neuvědomují, jak je imunita mocná a důležitá. Imunitní systém můžeme vnímat jako určitý komplex orgánů a buněk, který nás chrání před nepříznivými vlivy prostředí. Stav naší imunity neovlivňuje jen to, zda onemocníme, nebo zda budeme zdraví, ale také délku a kvalitu našeho života.

Vědci asi doposud nevymysleli přístroj, který by perfektně dokázal proměřit stav naší imunity. Zato jsme však byli obdarováni naším pocitem, snadno tak můžeme zjistit oslabení naší imunity, když nám fyzicky není zrovna nejlépe. Tělo se ozve samo v tu správnou chvíli, a pokud se chceme cítit lépe, musíme pro to také něco udělat: změnit stravu, příp. užívat doplňky stravy, které výrazným způsobem imunitu posilují.

Přejít na sekci článku:

Jak pracuje náš obranný systém

Jak pracuje náš obranný systém zdroj: shutterstock.com

Asi si všichni dokážeme dobře představit, jak náš imunitní systém pracuje. Vdechujeme vzduch, který je ihned filtrovaný plícemi. Zde ulpívají hrubé částice a mikroskopické buňky jako viry a baktérie jsou ihned napadány bílými krvinkami. To samé se děje s jídlem, které sníme. Naše trávicí orgány nejdříve jídlo rozloží na opravdu malé částečky, se kterými si teprve naše tělo umí poradit. Už v samotném procesu trávení jsou mechanismy těla odstraňovány patologické látky, které mohou tělu škodit. Práce bílých krvinek však probíhá neustále, ve všech částech našeho těla. Ať už to jsou játra, ledviny, slezina, slinivka, tenké střevo, tady všude stíhá naše policie cizorodé organismy, které v našem těle nemají co dělat.

Oslabenou imunitu poznáme snadno, přijde chřipková sezóna a téměř každý ulehá do postele. Chřipka a zvýšená teplota může být samozřejmě v některých případech tělu také prospěšná, jelikož zvýšená teplota urychluje tělesné funkce, díky kterým se tělo čistí. V žádném případě však nemusíme být pravidelně nemocní. Paradoxem civilizovaného světa je, že se více zajímáme o vybavení našich domů než o vybavení našich těl. Jakmile někdo onemocní, slyšíme hned rychlé závěry: “je to tím, že jsi prochladl” nebo ”je to tím, že je zrovna chřipková sezóna” apod. Téměř nikdo už se nezaměřuje na to, že si můžeme hranici prochladnutí stanovit sami.

Místo toho, abychom se otužovali, tak se balíme do teplých bund, šál a do čepic. Zvykli jsme si být v neustálém teple, a když už se sebemíň ochladí počasí, rychle nás to rozhodí a často si stěžujeme, že je venku zima. Rodiče své děti nutí, aby se dobře oblékaly, protože když budou bez čepice, nebo když budou sedět na zemi v chladném počasí, tak rychle podchladnou a nachladí se. Rychle do peřin a pryč od té zákeřné zimy! Tak to je naše taktika, která způsobuje jen to, že jakmile se dostaneme do menšího průvanu, už máme rýmu.

Související produkt
Vironal 30 ml
Energy / 650 Kč
Bioinformační kapky Vironal obsahují potočnici lékařskou a diviznu velkokvětou, které mají příznivý vliv na přirozenou obranyschopnost organismu.  
Detail produktu