Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Rozmarýn

Esenciální olej Rozmarýn Rozmarýnový olej je nejen vynikající přísadou do jídla, ale má i skvělé léčivé účinky.
Renata Ježková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Rozmarýnový olej v kosmetice

Rozmarýn zdroj: shutterstock.com

Ale jídlo je jen jedna z oblastí, kde oceníme přínos rozmarýnu. Nejvíce produktů s rozmarýnovým olejem nalezneme mezi vlasovými přípravky. Rozmarýn je úžasné vlasové tonikum, podporuje prokrvení vlasové pokožky, stimuluje vlasové kořínky a díky němu jsou pak vlasy pevnější a silnější. Také dokáže oddálit šedivění vlasů a vlasový zábal z olivového a rozmarýnového oleje je používán pro oživení barvy tmavých vlasů. Ale nemusíte hned měnit veškerý svůj vlasový arzenál za rozmarýnový, stačí před každým mytím kápnout do vašeho běžného šamponu pár kapek rozmarýnového oleje.

Jeho antibakteriální a desinfekční schopnosti z něj dělají také skvělého pomocníka při péči o ústní dutinu. Nejlepším způsobem je přidat pár kapek do ústní vody (případně obyčejné vody, kterou následně použijeme jako ústní vodu) a po každém umytí zubů si vykloktat. Nejen, že ničí bakterie způsobující zubní kaz, ale navíc velmi efektivně osvěžuje dech. Pravidelným používáním nejen snížíme množství zubního plaku, ale také působí velmi příznivě na dásně, které jsou následně odolnější proti zánětům.

Použití rozmarýnového oleje v pleťové kosmetice není až tak rozsáhlé jako je tomu v případě kosmetiky vlasové, ale jeho schopnost ničit mikroby a bakterie z něj činí výborný doplněk v péči o aknózní pleť. V malém množství může být používám lokálně neředěný nebo můžeme přidat pár kapek do našeho běžného krému nebo pleťové masky. V případě mastné nebo aknózní pleti rozhodně vyzkoušejte masku ze zeleného jílu, rakytníkového oleje a rozmarýnu. Jíl rozmíchejte s vodou na hustou kašičku a přidejte cca půl lžičky rakytníkového oleje (rakytník hodně barví, takže ho nesmí být příliš) a pár kapek rozmarýnu. Oleje zmírní vysušující efekt jílu, takže masku můžete používat častěji než samotný jíl.