Natur Amarel – bio bavlna z Francie

5,0 5
1

Natur Amarel – bio bavlna z Franciezdroj: pixabay.com

Vatové tyčinky, odličovací tampony… to vše jsou věci, jež většina z nás používá každý den. Klasické bavlněné produkty dostupné v běžné síti ovšem velice často obsahují bavlnu, jež je chemicky upravována či pěstována za použití potenciálně zdraví a přírodě škodlivých chemikálií. Natur Amarel je značka, která nabízí vhodnou alternativu pro ty, kdo nechtějí dělat kompromisy, a je díky výhodným cenám snadno dostupná všem.

Natur Amarel pochází z Francie a hlavní filozofií je nabídnout produkty každodenní hygieny ve vysoké kvalitě a v rámci ekologických a zdraví šetrných principů. Při pravidelné hygieně totiž spotřebováváme obrovské množství produktů, jako jsou například bavlněné tamponky a ani nepřemýšlíme, zda jsou vyrobeny za ekologicky udržitelných podmínek nebo zda nejsou například běleny syntetickými ingrediencemi, jež mohou poškozovat jak naše zdraví, tak přírodu. Právě proto je tu Natur Amarel - značka, která se snaží maximálně eliminovat škodlivé vlivy pěstování bavlny a používání bavlněných produktů.

Bio bavlna

Vše začíná již u pěstování samotné bavlny, ze které se produkty vyrábějí. Bavlna pro výrobky Natur Amarel je pěstována s přihlédnutím k tradičním historicky ověřeným metodám a producenti se snaží minimalizovat použití potenciálně toxických sloučenin, jako jsou například pesticidy, které sice zvyšují výnosy díky působení proti škůdcům, ale zároveň také velmi zatěžují přírodu a v důsledku i naše zdraví. Stejně tak se nepoužívají syntetická hnojiva a další chemické složky.

Během samotné výroby vatových tamponů či tyčinek není bavlna chemicky upravována, nevyužívají se syntetická bělidla, která mohou pokožku dráždit a zatěžovat. Používání bělidel je navíc toxické pro životní prostředí. Bavlna pro produkty Natur Amarel je certifikována jako produkt organického zemědělství, a výrobky z ní jsou proto hypoalergenní a vhodné i na přecitlivělou pokožku, která špatně snáší průmyslově vyráběné a chemicky upravované bavlněné produkty.

Natur Amarel tak není kompromisem v žádném ohledu, a to ani ze strany kvality, protože i na té si dávají velmi záležet. Kvalitní bavlna ve výrobcích Natur Amarel je vysoce savá a bavlněné tamponky jsou lisovány tak, aby jejich používání bylo co nejsnazší.

Co se týče samotných bavlněných tamponů, tak si můžete vybrat dle vlastní preference z více velikostí a nezapomíná se ani na ty nejmenší. Každý pak ocení kvalitní vatové tyčinky do uší a pro maminky jsou určeny bavlněné kojicí vložky. Naleznete zde i speciální vatové tyčinky pro děti, které jsou bezpečné a chrání proti poranění zvukovodu. Natur Amarel tak přináší opravdovou kvalitu, která je skvěle dostupná pro všechny.

Jak se vám článek líbil?