Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Princip metody regenerace v pentagramu od Energy

Princip metody regenerace v pentagramu od Energy Unikátní regenerační metoda firmy Energy vychází z principů tradiční čínské medicíny a přidává nejnovější poznatky z oblasti fytoterapie, krystaloterapie, biorezonance a homeopatie.
Jana Konečná
4,3 5
7

Princip metody regenerace v pentagramu od Energy zdroj: shutterstock.com

Regenerace v pentagramu zní možná trochu okultně, ale zdání klame. Jedná se o metodu firmy Energy, jež vychází z principů tradiční čínské medicíny, která je známá svým holistickým přístupem k léčbě. Ty propojuje s nejnovějšími poznatky z oblasti fytoterapie, krystaloterapie a biorezonance. Zjednodušeně to znamená, že Energy výrobky působí širokospektrálně, tedy se nezaměřují pouze na řešení jen jednoho problému, ale napomáhají harmonizovat všechny tělesné pochody, čímž dochází nejen ke zlepšení fyzické stránky, ale také k posílení psychiky a vylepšení celkového stavu.

Při samotném míchání účinných látek vsází Energy na homeopatické znalosti stupně naředění, při kterém dosahuje daná rostlina nebo nerostná látka nejvyšší možné účinnosti. Před skutečným zlepšením zdravotního stavu může dojít k jeho zhoršení a mohou se objevit reverzní příznaky i minulých onemocnění. To je v pořádku, tělo se tak čistí a zbavuje se všech pozůstatků z minulosti. Celý systém reverzní regenerace Energy tvoří pět základních širokospektrálních regeneračních přípravků (Regalen, Korolen, Gynex, Vironal a Renol), jenž jsou určeny k harmonizaci všech důležitých oblastí lidského organismu a navzájem se doplňují.

Přejít na sekci článku:

Jing a jang

Jing a jang zdroj: shutterstock.com

Jak už jsme si řekli, metoda regenerace v pentagramu vychází z principů tradiční čínské medicíny a právě jedním ze základních principů čínské filozofie je spolupráce dvou energií jin a jang, jež jsou zobrazeny ve známém symbolu čínské monády. Už ve staré Číně totiž věděli, že stejně tak, jako má tělo krevní či lymfatický oběh, tak v něm funguje i oběh energetický – jin a jang. Jsou to dvě protikladné energie, které však spolu dohromady tvoří jeden celek, a jedna bez druhé by se nemohla projevit.

Symbol monády představuje neustálou změnu, které všechno podléhá. Tmavá část představuje pasivní ženský princip jin, pro který je charakteristická senzitivita, intuice a moudrost. Jejím opakem je pak expanzivní světlá barva, která znázorňuje aktivní mužskou energii jang. Typické je pro ni prudké rozšiřování směrem ven, agresivita a analytické myšlení. Je základní hybnou silou proměn. Složky jin a jang se neustále pohybují a vytvářejí tak nekonečné množství energetických variant – někdy jedna složka v různém poměru může převažovat, jindy se vzájemně doplňují.

Porozuměním těmto stavům pak pochopíte i základy teorie čínské medicíny, která je založena na tom, že při jakémkoliv překročení hranice harmonie se tělo dostává do stavu nemoci. Pokud tento stav trvá déle, může se organismus dostat až do chronického stádia trvalé disharmonie, kterou je pak obtížnější napravit. Silnou disharmonií organismu se pak projevuje například únavový syndrom. Tento princip vzájemné harmonie se promítá nejen do zdravotního stavu, ale i do ostatních životních aspektů, například do lidské povahy, ale i do každodenních činností jako je příprava jídla.