Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sůl z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře Sůl z Mrtvého moře má vysoký obsah hořčíku, vápníku a dalších minerálních látek, které v obyčejné mořské soli nenajdeme.
Ina Havránková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Obklady na ekzém

Obklady na ekzém zdroj: shutterstock.com

Pokud trpíme lokálním ekzémem, rozpustíme 10 gramů minerální soli v jednom litru ohřáté vody. Solný roztok naneseme na obklad (například na lékárenskou vatu nebo roušku) a aplikujeme jej na místo postižené ekzémem (ale nikdy ne ve stádiu otevřeného ekzému!). Necháme působit asi 10 – 20 minut a poté obklad sundáme. Tento postup opakujeme denně do té doby, než ekzém viditelně ustoupí. Je také vhodné vyměnit běžné mýdlo za mýdlo s obsahem soli z Mrtvého moře a pokud chceme, můžeme po zábalu použít tělový krém nebo mléko, ideálně opět s obsahem minerálů z Mrtvého moře, aby byla kúra kompletní.

Biooo tip: Udělejte si domácí tělový peeling se solí z Mrtvého moře. Jednoduše smíchejte sůl s libovolným rostlinným olejem (použít můžete opravdu jakýkoli – já osobně preferuji meruňkový, kokosový či olivový). Přidat můžete i pár kapek oblíbeného éterického oleje. Pokud chcete peeling použít na problematické partie jako prevenci celulitidy, osvědčila se například skořice, pro osvěžení a povzbuzení těla i mysli se hodí jakékoli citrusy, pro masáž rukou a nehtů používám nejraději meduňku a pro masáž chodidel se hodí například máta, levandule či eukalyptus. Peeling používejte pravidelně, ideálně 2 – 3x týdně.