Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hýčkejte své miláčky přírodně

Hýčkejte své miláčky přírodně Přírodním způsobem můžeme pečovat nejen o své zdraví, ale i o zvířata.
Renata Ježková
4,3 5
3

Hýčkejte své miláčky přírodně zdroj: shutterstock.com

V momentě, kdy se začneme zajímat o zdravou výživu, přírodní kosmetiku, případně ekodrogerii, ať už kvůli svému zdraví či etice, neměl by náš zájem skončit u lidských členů domácnosti. Protože organismus psa či kočky trpí následky škodlivých látek ve stravě nebo lécích úplně stejně jako lidé a dopad na životní prostředí je úplně stejný. Navíc velká většina psích i kočičích plemen je v důsledku dlouhodobého šlechtění náchylná na prakticky ty samé choroby jako my lidé. Proto je více než žádoucí porozhlédnout se, jaké možnosti se nabízejí, pokud chceme ustoupit z konvenční péče o zvířata a nahradit ji přírodním a přirozeným přístupem.

Přejít na sekci článku:

I pes je to, co jí

I pes je to, co jí zdroj: shutterstock.com

Pokud psovi nevaříte nebo nebarfujete (tj.nedostává syrovou stravu), jste závislí na průmyslově vyráběných krmivech, ať už se jedná o konzervy či granule. A přestože je možné podle složení vysledovat, co a kolik se tam objevuje, tak i ty s velkým procentem masa a jinak dobrou skladbou mají jedno úskalí. Na krmivo pro zvířata jsou samozřejmě ještě daleko nižší nároky na kvalitu než pro lidi, takže pokud řešíme třeba obsah antibiotik v mase nebo podíl separátu a lomíme rukama nad kvalitou potravin, tak si asi vůbec nechceme představovat, co tak asi může být v běžných krmivech.

Nicméně i našim zvířecím miláčkům můžeme dopřát krmivo v bio kvalitě a alespoň trochu zmírnit dopad nepřirozeného životního stylu na jejich organismus. Protože ono je pořád potřeba mít na paměti, že i čivava nebo angorská kočka je původně šelma a přestože se možná snažíme sebevíc, tak město a byt skutečně není její přirozené prostředí. Takže pokud k tomu přidáme ještě další civilizační vychytávky, máme možná na průšvih zaděláno. Není neobvyklé potkat mladého psa, který má problémy se zuby nebo bere prášky na srdce, což je všechno, jen ne normální. Takže pokud máme to štěstí, že tomu našemu zatím nic takového nehrozí, měli bychom se pokusit udělat všechno proto, aby daný stav vydržel co nejdéle. A pokud už nějaké problémy jsou nebo máte na krmivo speciální požadavky, tak objevíte i bezlepkové granule nebo vegetariánské krmivo pro psy. Psům se zažívacími problémy zase prospějí krmiva speciálně určená na citlivé zažívání.