Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bambusové designové nádobí EKOBO

EKOBO sada nádobí s obrázky zdroj: EKOBO

Zásady správného stolování bychom měli v dětech pěstovat už odmala, jakmile se samy posadí ke stolečku nebo do stoličky a začnou příborem či lžící ochutnávat první opravdové jídlo.

Ačkoliv stolování s dětmi často připomíná spíš prasečí chlívek nebo hodiny kreativního umění, nejen malí labužníci ocení hezkou jídelní soupravu, která promění stolování v zábavu a zpříjemní společné chvíle u stolu. Takové nádobí by mělo být ze zdravotně nezávadných materiálů, pro děti snadno uchopitelné a kvalitní. Všechny požadavky v sobě snoubí výbava značky EKOBO, třešničkou na dortu je potom dokonale propracovaný design. 

O značce

Vznik značky má na svědomí americko-francouzský manželský pár a designérské duo Boo a Bruno, kteří úchvatné bambusové nádobí uvedli na trh v roce 2003. 

Zprvu šlo o výrobu čistě z bambusu, v průběhu let rozšířili portfolio o produkty vyrobené z korku, recyklovaných PET materiálů, potravinářského silikonu nebo certifikované GOTS bavlny. 

Produkty se vyznačují nejen 100% nezávadným složením, ale také čistým minimalistickým designem s pestrou škálou barev. Velké oblibě se těší především ekologické servírovací sady vyvinuté speciálně pro nejmenší. Impulzem k výrobě vlastních produktů bylo narození prvorozené dcery manželům, kteří marně hledali dětské nádobí, jaké by stylem i kvalitou odpovídalo jejich vysokým nárokům.

Ekologie, udržitelnost, funkčnost, design, praktičnost

Když si ze zavedených značek nemohli vybrat nic, co by odpovídalo jejich nárokům a ke kvalitě produktů také neměli velkou důvěru, rozhodli se navázat spolupráci s jednou čínskou továrnou zaměřenou na výrobu kompozitů z bambusového vlákna. A tak společnými silami vytvořili první certifikovanou kolekci bambusového nádobí.

Všechny výrobky značky EKOBO jsou bez obsahu BPA, PVC, ftalátů, olova, kadmia nebo rtuti. Splňují veškeré normy pro styk s potravinami - FDA, LFGB a REACH.

EKOBO bambusové designové nádobí

Dokonalost v každé křivce

Každý jeden kousek nádobí je originální a jedinečný, propracovaný do posledního detailu, aby perfektně padl i do malých dětských ručiček. Neutrálnost provedení navíc báječně zapadne do stylu každé domácnosti. O tom, že EKOBO nádobí je nejen designovým kouskem, svědčí také ocenění Gold Junior Design Award for the Best Eco Children’s Tableware Design 2019.

Co všechno značka nabízí?

Kromě dětského nádobí v nabídce EKOBO najdete i jídelní sady pro celou rodinu, produkty do kuchyně, koupelny nebo outdoorové sety včetně svačinových boxů s odnímatelnou vnitřní částí. 

EKOBO bambusové designové nádobí

Recenze:

EKOBO bambusové designové nádobí

Od EKOBO jsme testovali dva produkty - sadu dětského nádobí Bamboo kid set Trees a svačinový box Lemon Bamboo Box

Obojí se nese v duchu krásného zpracování, masivnějšího než u jiného bambusového nádobí. Působí opravdu festovně a odolně. 

Sada dětského nádobí s motivem (zahrnuje hluboký talíř, misku, hrnek a lžičku) byla zabalena v krásném, papírovém přebalu. Zkrátka designovka každým coulem propracovaná do posledního detailu.

Svačinový box disponuje dobře těsnícím víčkem na drážku a gumu, takže se z něj nic nevysype ani v batohu. Na tekutou stravu příliš vhodný není, víčko není na závit a mohla by se vylít. My jsme box hodně využívali na svačinové keksy od Good Gout. Díky dělenému vnitřku je perfektní na procházky, výlety nebo na školní svačiny.

Výrobky se nesmí používat v mikrovlnce, materiál by mohl zareagovat, dále nejsou vhodné na extra horké potraviny a nápoje nad 70°C. V myčce se nic nestane, lze čistit bez omezení.

EKOBO bambusové designové nádobí

Ačkoliv jsme používali oba výrobky denně po dobu 3 měsíců, nejsou vidět žádné známky opotřebení ani zabarvení od zeleninových a ovocných pyré či příkrmů.

Rozhodně nakoupíme další kousky k Vánocům příbuzným, co mají děti nebo karavan, protože tohle nádobí na cestách bezpochyby ocení.