Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Button style: Miminko nejen jako v bavlnce

Button style: Miminko nejen jako v bavlnce Už vás nebaví kýčovité miliony zvířátek na dětských bodýčkách? Zkuste Button style!
Pavlína Klaudová
2,5 5
2

Button style: Miminko nejen jako v bavlnce zdroj: unsplash.com

Čekáte miminko anebo už ho máte doma a chcete pro něho kvalitní oblečení, které nebude barvené podivnými syntetickými barvami a nebude na něm sto zvířat? Respektive, myslíte na jeho zdraví a chcete pro něho to nejlepší? A nejlépe z lokálních zdrojů, protože chcete podporovat české firmy a hledali jste, komu byste svěřili do péče odívání svého dítěte? Máme pro vás dobrou zprávu. Button style splňuje veškeré předpoklady pro výrobu kvalitního dětského textilu.

Tradice výroby českého textilu neumírá

Dnešní maminky se narodily v době, a kterou sice nelze vzpomínat zrovna nostalgicky, ale jedno se jí upřít nedá. Pokud hledaly ve skříních dětské oblečení, které nosily ony, může být téměř netknuté časem, i když je staré přes 30 let a vystřídalo si ho několik dětí v rodině. A to je důvod k zamyšlení, protože kvalitativně bylo tehdy dětské oblečení o několik stupňů výše než to, za které dnes utrácíme horentní sumy.

Šoková terapie z barevné stálosti, pevnosti materiálu a jeho odolnosti je někdy to nejlepší možné řešení. A pokud jste po bavlněném oblečení pro děti v retro stylu nezapátrali nebo jím pohrdli, protože chcete vše nové, určitě využijte příležitosti prošmejdit skříně tam, kde víte, že se výbavička pro miminko z nostalgie ještě zachovala. Český textilní průmysl byl sice téměř zlikvidován a látky už se u nás bohužel moc nevyrábí. Nicméně to nemění nic na faktu, že existují malé firmy, které šijí kvalitní a hezké věci pro miminka, které není od věci trochu podpořit v jejich úsilí nabízet maminkám to nejlepší z nejlepšího. A o to se Button style snaží opravdu výborně.

Lokální produkce a její výhody

Bio bavlna, kterou používá firma Button style pro výrobu dětského oblečení i užitkových doplňků (ložního prádla, dětských zavinovaček a dalších produktů) se sice nedá vypěstovat v Česku, ale důležité je to, že za firmou stojí česká žena. Ta nabízí kvalitní a netuctové zboží za velmi dobré ceny. Společnost vznikla v roce 2005 právě díky nespokojenosti majitelky s tím, co nabízel trh s oblečením pro miminka v naší zemi. Příliš tuctové, kvalitativně nevyhovující pidioblečky za přemrštěné ceny nejsou bohužel výjimkou ani dnes. A protože Šárka Mertová nechtěla dělat kompromisy, v roce 2010 se její firma přeorientovala na výrobu oblečení pro děti z bio bavlny.

Protože jsem sama absolventkou oděvní školy a vím, kolik hodin strávily moje spolužačky oděvní výtvarnice nad tím, aby dokázaly ušít kvalitní oblečení. Sama jsem sice nešila, nicméně jsem si jejich práce vždy nesmírně vážila. A jen málo z nich pak dostalo šanci na to, aby pracovaly v oboru. Proto velmi oceňuji fakt, že paní Šárka zaměstnává švadleny, které jsou sluchově handicapované. Takže pokud se rozhodnete pořídit si něco od Button style, podpoříte dobrou věc a poctivou práci šikovných lidí.

Bio bavlna a bambus: To nejlepší pro nejmenší

Button style vyrábí oblečení z kombinace bio bavlny a bambusové viskózy. Bio bavlna i bambus jsou výborné, prodyšné materiály, napomáhající k tomu, aby se vaše dítě cítilo „ve své kůži“. Výrobky jsou velmi pohodlné, vhodné i pro děti, které mají problémy s alergiemi. Je to stejně jako s eko plenkami. V našem článku o ekologickém přebalování jsme se zmínili o perfektní savosti bambusového a bavlněného vlákna, které poskytují pohodlnou jistotu nejen vám, ale i vašemu miminku. S produkty od Button style se nemusíte bát, že by vaše dítě mělo alergickou reakci na pochybná barviva. Ani toho, že podporujete dětskou práci nebo ekologicky nešetrné zacházení se surovinami. Na přírodu se bere ohled při jejich pěstování, sběru, i při samotné výrobě látky. Z té pak následně v Button stylu ušijí nějaké hezké povlečení do postýlky nebo overal pro vaše dítě.