Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na vlastní kůži: péče o dětskou pokožku od NeBiolina

zdroj: Autorky vlastní

V BiOOO nás všechny spojuje láska k přírodě, zájem o ekologii a snaha o udržitelnost. Náš sortiment dobře známe a produkty také rádi zkoušíme na vlastní kůži, abychom vám je mohli s čistým svědomím doporučit. Tentokrát si pro vás recenzi připravila naše spoluzakladatelka Míša Masaříková, která vyzkoušela produkty od italské značky NeBiolina. 

Příběh značky

NeBiolina je italská eko bio kosmetika pro děti i dospělé. Jejich produkty obsahují výtažky z ovesných zrn, které mají pro lidské tělo jedinečné hydratační a ochranné účinky. Produkty jsou vyvinuté s důrazem na ekologii, ochranu životního prostředí a pečlivém výběru surovin z ekologických farem. Hlavní poslání zakladatelů značky Dr. Francesca Paci a Daria Chiavaroli je vyvíjet jen ty nejkvalitnější ekologické produkty, prosazovat trendy v oblasti přírodní kosmetiky a šířit je do všech částí světa.

Co o produktech říkají?

NeBiolina představuje zklidňující a šetrnou péči o kojeneckou pokožku s klíčovou ingrediencí v podobě výtažku ze zrnek ovsa, to vše v krásných obalech s čistým minimalistickým designem. Tišící účinek je odůvodněn obsahem beta glukanů, které působí proti vysušování a výrobky nenarušují enzymatickou ochrannou vrstvu pokožky. Výrobky jsou certifikované ICEA/ICEA COSMOS ORGANIC, což zaručuje čisté přírodní složení. Takže i když se nevyznáte ve všech obvyklých i neobvyklých kosmetických složkách, můžete výrobku v klidu důvěřovat. 

Moje osobní zkušenost

 

NeBiolina produkt pro děti

První produkt, který jsem vyzkoušela na své malé osmiměsíční holčičce, byl Detergente Bebé Pelli Delicate Extra jemný čistící gel pro děti. Měla jsem v plánu jí pouze omýt zadeček, ale když si po chvilce sedla do dřezu, aby mi naznačila, že jí mám napustit vodu, protože se tam ráda cachtá, neodolala jsem. Výrobek i přes své velmi šetrné složení pěkně pění. Mají v nabídce i Bebé Bagnetto Corpo & Capelli Dětskou koupel na tělo i vlasy, která nejspíš bude pěnit ještě více. Na omak je gel velmi jemný, je úplně bez mýdla, vůbec nevysušuje a přesto jsme se snadno zbavili všeho, čeho jsme chtěli. Vůně je příjemná a lehce sladká – taková, jakou u dětských výrobků očekáváte.

Po koupeli jsem na dítko namazala Bebé Crema Idratante Prima Infanzia Dětský hydratační krém. Překvapil mě svojí vesele nažloutlou barvou – obsahuje sojový olej, vitamin E a samozřejmě výtažek z ovsa. Voní jakoby po vanilce, i když se o ní na obalu nic nedočtete. Jediné, co bych mu vytkla, je obsah glycerinu, který sice krému ani pokožce neublíží, ale spolu s vodou patří mezi levnější ingredience kosmetických kuchařek. Roztíratelnost zbytku formule s aktivními složkami by se dala zaručit i jinými způsoby, než použitím těchto dvou složek. Nicméně, pokud zvážím i cenu produktu, tak se jedná o výborný poměr cena vs. složení. Naopak se v mém pomyslném hodnocení NeBiolina dostane nad mnohé cenově srovnatelné výrobky pro děti, které neobsahují nic aktivního navíc a spoléhají se pouze na splnění podmínek přírodnosti produktu.

NeBiolina produkt pro děti
NeBiolina produkt pro děti

Poslední v pořadí byla Bebé Acqua Micellare All'avena Ovesná micelární voda, kterou není třeba omývat. To je velká výhoda, když jste na cestách a preferujete vatové jednorázové tamponky, opakovatelně použitelné pratelné bavlněné hadříky nebo plenky a bezoplachovou variantu dětských čistících produktů. U své holčičky jsem zjistila, že bezoplachové varianty čistících vodiček a pěn je dobrá alternativa, protože si pokožka po chvíli na obsah all-one vlhčených ubrousků zvykne, a tak je dobré to prokládat jinými variantami. Omýt vlažnou vodou a nechat pokožku vyvětrat nepředčí nic, ale ne vždy to člověk časově i provozně zvládne zařídit. Bojovali jsme s opruzením pouze zpočátku do 1. měsíce, kdy měla stolici hodně častou a řídkou, a později při prodělání rotavirové infekční nákazy přenesené od jiného dítka. Takže nezabíralo na 100 % vlastně nic kromě krémů s vysokým obsahem zinku, které nám hodně ulevily. Ale od té doby máme pokoj a jen spokojenou pokožku. Můžu tedy říct, že jsem zkusila téměř všechny běžně dostupné varianty péče o dětské opruzeniny a jejich prevenci. Mimochodem i NeBiolina má v nabídce krém s vyšším obsahem zinku Bebé Crema Protettiva Cambio Pannolino Dětský krém proti opruzeninám.

Celkově výrobky vřele doporučuji, značka má zcela přírodní složení a v jejím sortimentu najdete všechny základní produkty, které budete potřebovat pro očistu a následnou péči dětské pokožky a vlásků.

NeBiolina produkty pro děti

 

Další produkty od italské organické značky pro děti NeBiolina
Mamma & Bebé Masážní olej pro miminka i maminky 100 ml
NeBiolina / 314 Kč
Masážní olej je určen pro náročnou pokožku miminek, ale také pro nastávající maminky. Má zvláčňující a vyživující účinky.
Detail produktu