Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Rozmazlete své miminko pravidelnými večerními rituály

5.0 5
3

Přejít na sekci článku:

Společná koupel

Společná koupel zdroj: shutterstock.com

Nemusíte koupat miminko ve speciální dětské vaničce (dokonce existují i přímo vaničky pro novorozence, které jsou menší a tvarově odlišné od klasické dětské vaničky - dítě v ní přímo zaujme prenatální polohu a to mu pomůže k uklidnění), můžete koupel připravit do klasické vany a užít si ji spolu s ním. Položit si jej na hruď a jemně omývat vodou. Tlukot vašeho srdce a šplouchání příjemně teplé vody mu bude připomínat zvuky, které slyšelo v děloze a bude se cítit dokonale v bezpečí. Můžete jej tak uklidnit po prožitém stresovém zážitku, např. po očkování.

Pokud máte velkou vanu, můžete ke společné koupeli přibrat i tatínka a nechat ho taky si pochovat děťátko ve vaně. Doteky mají pro miminka velký význam, dodávají mu pocit lásky, bezpečí a jistoty. Nejlepší je dotýkat se miminka co největší plochou holé kůže. Jeho smyslové receptory se budou tetelit blažeností. Zároveň tak výborně ještě více posílíte citové pouto mezi vámi i dalšími členy rodiny. Hlavně tatínci můžou mít k novému členu rodiny rozpačitý vztah – nenosili jej devět měsíců v břiše a navíc se ještě strachují, aby mu nějak neublížili, proto se většinou zdráhají i miminko chovat. Právě u nich je proto třeba citové pouto mezi nimi a dítětem nenásilnou formou posilovat.

Přípravek do koupele můžete volit mezi těmi na olejovém základě například od firmy Saloos, Martina Gebhardt, nebo od firmy Mádara, jenž má mycí bázi založenou na šetrných tenzidech z kokosového oleje. Jemná dětská pěna nebo olej do koupele se zvládne dokonale postarat i o vaši pokožku.

Související produkt
Jemná koupel oves a heřmánek, Baby & Kids 190 ml
MÁDARA / 312 Kč
Jemná koupel pro děti vytváří bohatou a hebkou pěnu, se kterou si naši nejmenší užijí ve vaně pořádnou zábavu, zatímco rostlinné výtažky se něžně postarají o jejich citlivou a křehkou pokožku.
Detail produktu