Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sestavte si dárkový koš pro miminko

Přejít na sekci článku:

Potom namazat

Potom namazat zdroj: shutterstock.com

Vzhledem k nedostatečné funkci mazových žlázek v novorozeneckém a miminkovském věku je vhodné jemnou dětskou pokožku alespoň čas od času namazat. Pro péči o novorozeneckou kůži jsou nejlepší šetrné a jemné krémy, které jsou dostatečně výživné a hutné. Jako dárek pro miminko vybírejte mezi dětskými krémy, pečujícími mléky nebo rostlinnými oleji. Čím sušší pokožka, tím vhodnější je mazat hutnějšími krémy, nejlépe bez obsahu vody. Vybírejte ty s obsahem bambuckého másla nebo rostlinných olejů. Ty vyživují, regenerují a pomáhají pokožku ochraňovat před vnějšími vlivy.

Pokud pro miminko vyberete krém, tak určitě neprohloupíte. Krémy jsou výživnější a hutnější, jsou vhodnější pro přesušenou a poškozenou nebo opruzenou pokožku, kterou právě novorozená miminka často mívají. Zkuste Dětský krém od Weledy, ten je vhodný pro pokožku těla i obličeje, obsahuje mandlový a sezamový olej, dále pak lanolin a výtažky z měsíčku a heřmánku. Krém chrání pokožku a pomáhá ji díky bylinným výtažkům zklidňovat. Nevýhodou krémů je ale často právě tato hutnost, hůře se rozmazávají a pomaleji se vsakují, což se miminku nemusí pokaždé líbit.

Pro rychlé namázání je tak vhodnější spíše masážní olej. Ten můžete nanášet přímo na vlhkou pokožku, ušetříte tak sobě i miminku čas. Olej se snadno rozmazává a rychleji se vsakuje. Dětský olej od Weledy je mixem mandlového a sezamového oleje. Ty jsou velmi vhodné pro citlivou pokožku, kterou zklidňují. Klidnící účinky mají i výtažky z heřmánku a měsíčku. Díky tomuto účinnému přírodnímu mixu je jemná dětská pokožka zklidněná a chráněná.