Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vše, co potřebujete pro šťastné a spokojené miminko

Vše, co potřebujete pro šťastné a spokojené miminko Miminka potřebují speciální péči, která je jemná nejen k jejich pokožce. A tu umí nabídnout jen příroda. Vsaďte na ni a neprohloupíte.
Pavlína Klaudová
5,0 5
3

Vše, co potřebujete pro šťastné a spokojené miminko zdroj: unsplash.com

Ať už miminko čekáte anebo máte nějaké doma, musíte řešit jeho hygienické požadavky a každá správná matka se dívá na složení výrobků, které na své dítě namaže. Dětská pokožka je totiž daleko náchylnější a jemnější, a proto je potřeba zohledňovat v mycích řadách ty nejpřísnější kosmetická kritéria. Ale při péči o miminko neřešíme jen to, v čem ho vykoupeme. Máme pro vás pár tipů, které vám usnadní rodičovství. Přírodní péče o miminko je totiž hračka.

Jemná péče pro nejcitlivější pokožku

Konvenční dětská kosmetika nezná pojem šetrnost, i když se tak tváří. A vy přece chcete pro svoje dítě to nejlepší. Přírodní certifikovaná kosmetika nabízí nejjemnější péči o pokožku vašeho děťátka, aniž by zatěžovala jeho tělo a přírodu. Kooperace s přírodními zdroji je to nejlepší, co můžete svému potomkovi nabídnout. Uklidňující vůně ho ukonejší před spánkem, utiší jeho špatnou náladu, když se mu něco nelíbí. Přírodní kosmetika pro děti totiž zohledňuje více pohledů na věc a díky obsahu pečujících éterických olejů a rostlinných výtažků dokáže více než jen zjemnit dětskou pokožku.

V dětské péči je nejlepší osvědčenou stálicí měsíček lékařský, který se po celá staletí používá k uklidnění podrážděné pokožky a je k tomu hned několik dobrých důvodů. Mírní totiž zánětlivé reakce pokožky, opruzeniny a popáleniny. Proto je velmi vhodný, abyste mu svěřili starost o kůži i zadeček vašeho potomka. Chcete-li mít ucelenou kosmetickou řadu, je ideálním výběrem ta od Weledy. Obsahuje jemný šampon, zklidňující dětský krém a olej, které pokryjí veškeré hygienické potřeby děťátka. Všechny produkty jsou navíc vhodné i pro maminky s citlivou pletí, takže nemusíte utrácet za kosmetiku. Hojivý měsíček je v této řadě doplněný uklidňujícím parťákem heřmánkem, který se postará o sladké sny miminka. A pokud snad bude mít problém se zažíváním, pomůže mu od nepříjemného bolení příjemný olej na masáž bříška.

Nemáte rádi měsíček nebo vám prostě nevoní heřmánek? To nemusí být vůbec žádný problém. Kvalitní dětskou kosmetiku seženete i bez těchto ingrediencí. Skvělou možností, jak se vyhnout vůni heřmánku, je dětská kosmetická řada od Lavery. Je vhodná pro tu nejcitlivější pleť a mohou ji používat také dospělí alergici. I když není parfémovaná, je velmi účinná. Poskytuje pokožce dostatek hydratace, brání vysoušení a jemně smývá nečistoty. Je přijatelná cenově a nabízí mnoho výhod. Působivé výtažky z aloe vera a naprosto důvěryhodné, nejčistší možné složení je zárukou, která slibuje to, že si tuto řadu opravdu oblíbíte.

Pohodlné nošení i pro tatínky

Vše, co potřebujete pro šťastné a spokojené miminko

Zimní období si žádá nový šátek. Respektive je to příležitost, jak si nenápadně obhájit jeho nákup, protože je potřeba ochránit vaše miminko před chladem. Zimní šátky zajistí nosiči i nošenci stejné pohodlí jako ty letní, protože jsou tkané z příjemných materiálů a navíc jsou krásným módním doplňkem. Pokud čekáte miminko a uvažujete, jestli ho nosit v šátku, za nás je to ta nejlepší volba. Investovat do šátku se vyplatí a co si budeme povídat, toto rozhodnutí je velmi praktické, protože vám usnadňuje pohyb po městě. Nebojíme se zcela otevřeně napsat, že je šátek výborná alternativa pro „líné rodiče“ a klidné děti. Mnoho z nás se šátku bojí, protože si není jisto, zda by ho umělo kvalitně uvázat. Ale pravdou je, že úvazy trénovat ani nemusíte, protože si můžete pořídit nevázací variantu šátku. S tou nemusíte hlídat pro vás vhodnou délku a nemusíte řešit výškové a váhové rozdíly mezi vámi a partnerem. To jsou přece samé pozitiva, že ano?

Přebalování nemusí být martyrium

Chcete své dítě přebalovat ekologicky, ale bojíte se, že to nezvládnete? Straší vás vaši rodiče tím, že budete muset vyvařovat plenky? Vypráví vám různé veselé historky z dob minulých, když u nás nebyly k dostání „jednorázovky“, a museli je na chatě prát v potoce a rozbíjet kvůli vám v zimě led? Dnešní látkování je o mnoho snazší než dříve. Obzvláště díky praktickým zapínacím systémům a také kombinovaným plenkám, které prakticky fungují jako jednorázové. V žádném případě nemusíte nic vyvářet a složitě žehlit, protože by se některé materiály, z kterých jsou zhotovené, znehodnotily.

Můžete je používat i na cestách, existují různé způsoby, jak je uchovat tak, aby vám aromaticky nekontaminovaly prostor. A jako bonus ušetříte vaše dítě od projevů bolestivých opruzenin anebo je aspoň zmírníte. Pokud se vám ale nechce látkovat, můžete si vybrat jednorázové řešení přesně podle vašich představ, ať už co se týče rozložitelnosti anebo materiálu. Nelátkovat totiž automaticky neznamená ničit přírodu, protože díky stále lepším technologickým postupům můžeme mít k dispozici plně biologicky rozložitelné materiály pro výrobu hygienických potřeb pro naše nejmenší.