Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejlepší kosmetika pro těhotné

zdroj:

Dopřejte sobě i miminku tu nejlepší péči! Poradíme, na co se soustředit při výběru kosmetiky. Nechybí ani tipy na přípravky, které toto náročné období usnadní. Vsaďte na  kosmetiku bez zbytečných silikonů, parabenů a sáhodlouhého seznamu chemických přísad. Vaše pokožka si udrží zdravý a krásný vzhled a spokojené bude i miminko.

Období těhotenství a mateřství je časem, kdy se snad každá žena zamýšlí nad produkty, které používá. A mnoho maminek zjistí, že jsou obklopeny chemií. Jak z toho ven?

Jak vybrat kosmetiku pro těhotné a kojící ženy: Využijte sílu přírody

V období těhotenství neprochází změnami pouze tělo, ale také pokožka. Dříve suchá pleť se může proměnit v mastnou a krémy, které vám dříve seděly, mohou náhle vadit. Za změnami stojí hormony. Nemusíte však zoufat, na trhu naleznete dostatek produktů, které budou příjemné vám i miminku.

Protože těhotenství a období kojení je ve vývinu malého človíčka extrémně důležité, nezapomeňte se soustředit na složení produktů. Sázkou na jistotu jsou přírodní produkty bez parabenů a silikonů. Vybírejte vždy raději kosmetiku, která nemá na obalu uveden dlouhý seznam ingrediencí – platí, že čím více složek kosmetika má, tím vyšší je šance, že na některou z nich bude vaše tělo v tomto období negativně reagovat. Provádějte si proto vždy testy snášenlivosti a citlivosti.

Tipy, které vám ulehčí výběr

  • Vybírejte pouze čisté přírodní produkty, ideálně pro citlivou pleť.
  • Těhotenská pokožka bývá vysušená, pomůže hydratační a vyživující kosmetika.
  • Strie pomohou eliminovat přírodní másla v kombinaci rostlinnými oleji.
  • Před koupí vždy otestujte vůni produktu, v těhotenství je čich citlivější.
  • Používáním správné kosmetiky od samého začátku těhotenství můžeme striím úplně předejít.
  • Nebojte se nejdřív vyzkoušet vzoreček produktu.

Nechte se rozmazlovat a opečovávat

Mateřství neznamená jen velkou zodpovědnost, je zároveň jedinečným obdobím, které je třeba si užít. Nebojte se proto myslet také na sebe a rozmazlovat se špičkovou přírodní kosmetikou. Jakou konkrétně?

Odličovací sady

Pokud již teď používáte produkty v bio kvalitě, odličovací kosmetiku možná ani nebudete muset měnit. Sledujte svoji pleť a pokud na nějaký přípravek bude reagovat jinak, nebojte se sáhnout po přípravcích určených pro citlivou pleť.

Hydratační krémy

V období těhotenství a mateřství se pokožka neobejde bez zvýšené hydratace. Tu dodáte pitným režimem a také speciální kosmetikou. My doporučujeme například hydratační séra, krémy na pleť, nebo pleťové vody.

Sprchová kosmetika

Sáhněte po přírodních sprchových gelech a šampónech, poděkuje vám pokožka i miminko. Nebojte se vyzkoušet také sprchové oleje, které udržují pokožku vláčnou. Uvidíte, že k běžným přípravkům se pravděpodobně ani nebudete chtít vrátit.

Masážní oleje

Úžasným pomocníkem pro nastávající maminky jsou masážní olejíčky. Uleví namáhané pokožce, pomůžou se striemi a přispějí k uvolnění svalů. Vybrané olejíčky můžete použít také k masírování miminek.

Aromaterapie

Pro dokonalý relax nezapomeňte sáhnout po aromaterapii. Některé esenciální oleje jsou pro miminka velmi vhodné, takže pohodu si můžete užívat společně. Aromaterapie může pomoci se spánkem, pozitivním naladěním a poskytne podporu také při bolesti zoubků.

Objevte svět přírodní kosmetiky pro těhotné

V BIOOO jsme se zavázali nabízet jen tu nejlepší přírodní kosmetiku. Vyberou si u nás také již nastávající maminky – a to bez toho, aby musely studovat každou ingredienci na obalu. Víme totiž, že si zaslouží tu nejlepší péči. A času není v tomto krásném období nazbyt. Vybírat také můžete s široké nabídky kosmetiky a potřeb pro miminka a děti. Vše od plenek, krémů na opruzeniny po svačinky a hračky. Vše přírodní a v nejvyšší kvalitě.