Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Z deníku BiOOO matky v přípravě: V očekávání

Z deníku BiOOO matky v přípravě: V očekávání Devět měsíců těhotenství uteklo jako voda a vy za chvíli budete držet svoje miminko v náručí. Chcete vědět, jak tenhle přírodní zázrak ještě trochu vylepšit?
Lucie Kalčíková
5,0 5
4

Z deníku BIOOO matky v přípravě: V očekávání zdroj: unsplash.com

Devět měsíců uteklo jako voda a z „matky v přípravě“ bude brzy opravdová máma. Za chvilku už budete držet svoje miminko v náručí. Jak tenhle přírodní zázrak ještě trochu vylepšit, o tom si povíme níže.

Když zadáte do vyhledavačů „9. měsíc těhotenství“ pravděpodobně narazíte na články typu, jak ten poslední měsíc přežít, jak je to hrozné, které všechny problémy zaručeně budete mít a o strachu z porodu. To úplně nevypadá na moc pozitivní čtení! Vykašlete se na všechny tyhle negativní věštby a nenechte si ničím zkazit jeden z nejšťastnějších dnů ve vašem životě, který se už rychle blíží.

Předporodní příprava

Během celého těhotenství pravděpodobně budete narážet na takovou zvláštnost, a to, že vám každý říká úplně něco jiného. Jeden lékař vám něco doporučí, druhý to naprosto vyloučí. Jedné kamarádce zabralo tohle, druhé to vůbec nevyhovovalo. Je tedy velmi těžké se rozhodnout. Ideální je samozřejmě zapátrat po faktech, ale to se vám taky stane, že najdete spoustu faktů o tom, proč tohle ano a zároveň i spoustu faktů o tom, proč tu samou věc ne. Tak babo raď.

Ať vám říká kdokoliv cokoliv, těhotná jste vy. Je to vaše tělo, vaše miminko, vaše právo se rozhodnout. Nechte prostor svým instinktům a nechte se jimi v klidu vést až k rozhodnutí, které pro vás bude to správné.

Co se předporodní přípravy týká, najdete všude spoustu rad. Od nácviku porodu se zdravotnickými pomůckami až po speciální cvičení porodních technik, dýchání a relaxace. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, do tohoto stavu vás, mimo jiných:), dostala příroda a je to právě ta samá příroda, která vám může pomoci i nadále. Můžeme doporučit Masážní olej na hráz od Nobilis Tilia. Najdete v něm skvělé oleje, které zlepšují prokrvení, napomáhají elasticitě pokožky a současně harmonizují hladinu ženských hormonů. Pokud budete masáž provádět pravidelně 6-8 týdnů před porodem, výrazně snížíte riziko mechanického poškození hráze.

O listech maliníku v souvislosti s porodem jste už určitě slyšeli. Díky vysokému obsahu tříslovin dokáží lépe připravit porodní cesty, zmírnit bolest a usnadnit celou druhou dobu porodní. Pití Předporodního čaje od Nobilis Tilia se doporučuje od ukončeného 34. týdne těhotenství.

Co sebou do porodnice

A všude zase najdete hromadu rad a seznamů... Jeden delší než druhý. Pomalu to vypadá, že jedete na dva měsíce na severní pól místo na pár dní do porodnice. Záleží od té které porodnice, co vám u nich poskytnou a co si musíte vzít svoje. Tady je ale několik tipů, jak svou „porodní výbavu“ udělat co nejminimalističtější.

Jedna věc místo pěti
Mýdlo, sprchový gel, šampon, kondicioner, pasta na zuby... všechny tyhle věci nahradíte jedním produktem. Univerzální mýdlo od Dr. Bronner’s! Pokud navíc koupíte menší balení, úspora prostoru bude neocenitelná. S tímhle mýdlem si dokonce můžete přeprat prádlo, pokud se vám v začátcích s miminkem stane nějaká nehoda (takže fakt nepotřebujete čtyři noční košile, stačí jedna a případně jedna náhradní:)).

Zvolte menší balení
Pokud byste raději použili standardní zubní pastu místo multifunkčního výrobku, tak si pořiďte alespoň menší balení. Dr. Bronner’s má v zásobě skvělou mini pastu Peppermint, která obsahuje kokosový olej a výtažky z Aloe vera, takže dokonale vyčistí zuby i ústní dutinu. Kombinace s bambusovým kartáčkem od Humble brush je pak naprosto ideální.

Je čas na přebalování
Přebalování miminka přijde na řadu až později, ale pokud si budete brát vlastní poporodní vložky, vložky do podprsenky, plenky na miminko a další hygienické pomůcky, je ideální, pokud je vybalíte z jejich původních obalů (často větší papírové krabice) a přendáte do jednoho společného pytlíku nebo jiného měkkého obalu. Poporodní vložky ještě můžete přehnout na půl, a tak trochu zkrátit jejich, na první pohled, obrovskou délku.

Neberte si zbytečnosti
Je jasné, že žádná žena nechce vypadat jako... no prostě blbě, a to ani v porodnici. ALE všechno má svoje hranice. Pokud nechcete jet se dvěma kufry, tak určitě nechte doma speciální fény, kulmy a žehličky (v porodnice je teplo, tak určitě nenastydnete a pak si uděláte culík) a svou hojnou zásobu kosmetiky. Stačí jeden krém (obličej umyjete tím univerzálním mýdlem), případně make-up, řasenka, tvářenka a deodorant. Na parfémy rovnou zapomeňte. Nejsou vhodné ani pro vaše miminko (potřebuje vás poznat, a to udělá nejlépe po čichu) a ani pro vaše případné spolubydlící.

Čekejte na své miminko s láskou a radostí. Důvěřujte sobě, miminku a přírodě. Spolu to určitě všechno krásně zvládnete.