Biooo má novou vedoucí. Bývalou reportérku.

5,0 5
1

Biooo má novou vedoucízdroj: biooo.cz

Před Vánoci jsme nabrali spoustu nových lidí. Po Vánocích se rozhodli, že si je nakonec všechny necháme. Jednu z nich, Martinku, jsme se rozhodli testnout hned při celém procesu stěhování a jelikož neutekla, nezpanikařila a ještě pomáhala, tak teď nastupuje jako vedoucí prodejny.

Zrovna před Vánocemi se muselo jako naschvál uvolnit to jediné místo, kam jsme se mohli přestěhovat. Zrovna před Vánocemi, kdy se nově příchozí zboží počítalo na metráky. A zrovna před Vánocemi, kdy se prodlužovala otevírací doba. Bůh ví, že děkujeme každému trpělivému zákazníkovi, který měl pro naše stěhování pochopení.

A tehdy přišla Martinka. Očíhla situaci, napůl rozestavěnou prodejnu a v žilách se jí rozpumpoval život. Jako beran měla radost, že se tady bude moct vyřádit. Pamatuju si jí první den, kdy jen vybalování zboží dělala takovým autoritativním způsobem, že jsem až přemýšlela, která z nás že se to tady zaučuje.

Abyste rozuměli. Martinka není žádné ořezávátko. Celá léta dělala v médiích. V televizích konkrétně. Šéfovala, kontrolovala kvalitu reportáží, dávala dohromady program a poslední rok jste ji mohli vídat v jejím vlastním víkendovém pořadu o kultuře.

Ne, že si začnete chodit hromadně pro podpisy, to jsem tím říct nechtěla. Ale co jsem z ní tak vytáhla, tak je to dost velký zvíře. A nemusím ani dodávat, že na nějaký ten stresík je zvyklá. Natáčela živáky, musela si poradit s nepřízní počasí, s výpadkem programu, s nemluvícími hosty či s jejich naprostou absencí při rozhovoru. Musela páčit odpovědi, mít ostré lokty a nebát se zeptat i na těch nejvyšších místech.

Ale umí být i velice milá. Chci říct – hlavně a především je velice milá. Je nadšená z toho, když jsou zákazníci příjemní a usměvaví a umí to ocenit z nás všech asi nejvíc.

A že jde z médií pracovat k nám? Říká, že už potřebovala změnu z toho hektického života. Zklidnit se, zpomalit, začít žít zdravě...

Neříkejte jí to, ale já se obávám, že u nás se rozhodně nezklidní. Ani neodpočine. Protože to ještě neví, co máme za lubem...:-)

Zenový klid. To se Martince bude hodit.Zenový klid. To se Martince bude hodit.
Jak se vám článek líbil?