Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Eva Podzimková: co nakupuje v BiOOO.cz?

zdroj: Adriana Fialová z KVIFF

Za poslední dva roky se život úspěšné herečky zásadně proměnil. Stala se matkou i vdanou paní. S životním partnerem, scénáristou Matějem Podzimkem má rok a půl starou dceru Lotu. Přesto už opět naplno pracuje. 

Teď se téměř vše podřizuje dceři

Když jsme si domlouvaly rozhovor, smála jste se, že nejste zrovna ikonou zdravého životního stylu. Tak jak to s vámi je?

Než přišel covid a než jsem otěhotněla, vedla jsem velmi nezdravý životní styl. Pobývala jsem v hereckém divadelním prostředí, které zrovna nevyniká aerobikem a jemně perlivou vodou. Byla jsem v tom taková divočejší, kouřila jsem a ani moje strava nebyla ukázková. V období covidu se všechno zastavilo, včetně mého životního stylu. Neříkám, že denně cvičím Sedm Tibeťanů, ale už přemýšlím jinak.

Jak tedy, co se týče péče o sebe, žijete teď po narození dcery?

Teď žiju tak, že péče o sebe je na druhém místě. Na prvním je péče o dceru. Ale snažím se to držet v nějakých mezích, abych stále ještě mohla vyjít každý den ven. Vím, na co mám myslet, ale občas se to třeba z časových důvodů nepodaří. Vím, že bych měla bohatě snídat, jíst víckrát než dvakrát denně, ale ne vždy to vyjde. Ale snažím se. Musím tady pro to dítě co nejdéle vydržet. Svého těla jsem si najednou začala vážit. Vidím, co vše dokáže a je potřeba se o něj alespoň bazálně starat. 

Podepsal se na vás porod? Musíte se víc hlídat?

Přiznám se, že nejsem zastáncem diet. Ale zároveň si uvědomuji, že mám po mamince štěstí rychlého metabolismu, takže můj názor asi není úplně relevantní. Věřím, že tělo si řekne, jak to má být. 

Teď si řeklo o tatarák, který jste si objednala k večeři. 

Ano, teď si řeklo o tatarák. Když je maso kvalitní, což tady v tom podniku je, tak ano, mám ho ráda. Nejsem vegetarián ani vegan, maso jím, ale snažím se ho kupovat zodpovědně. Ale přiznám se, že když potřebuji nakopnout, tak tatatrák je jedno z mých oblíbených jídel. Dříve jsem byla hodně na maso. Teď mě baví vyměňovat maso za nemasové výrobky a hrát si s jeho variacemi. Baví mě, že mám pak lehčí žaludek. Sice teď do sebe láduji tatarák, protože si tělo řeklo, ale někdy si řekne právě o nemaso. 

Jak se stravujete doma?

Teď se téměř vše podřizuje dceři. Je jí rok a půl a už ji tolik nezajímá dětské jídlo, takže ráda jí s námi. Pro mě je to fajn, protože nemusím připravovat speciálně dvě jídla. Uvařím jedno s tím, že my si ho pak dosolíme a dokořeníme. 

Co vaříte nejraději?

Vycházím z toho, co je v lednici. Snažím se nakupovat pestré suroviny a kombinuji je, aby nás to nenudilo. Nekupuji na konkrétní večeři, ale tak nějak univerzálně, aby jednotlivé suroviny bylo možné skloubit. To mi umožňuje být kreativní. Nejsem moc omáčková, na omáčky jezdíme k mojí mamince. Ale snažím se o pestrou stravu a snad se nám to daří.

Zajímáte se o bio, lokální nebo farmářské produkty? 

Ano, zaměřuji se na to velmi. Jsem máma, o to je to téma pro mě důležitější. Nakupuji v kvalitě. Je jasné, že někdy se to musí vyvážit, protože nejsou levné, za pravé jídlo si člověk připlatí, ale zároveň ho to nutí uvažovat nad skladbou jídelníčku. Spoustu věcí si také vozíme od rodičů a sousedů z Moravy, dostáváme výslužku ze zahrady. A když něco neseženu v biokvalitě, tak se nehroutím. Nejsem militantní.

Často lidé řeší potraviny, ale už ne tolik kosmetiku. Zajímáte se o ni?

Moje pleť je vzhledem k mojí profesi dost namáhaná, a tak se ji snažím doma co nejméně zatěžovat. Téměř se nelíčím. Oblíbila jsem si zančku Omorfia, kterou nakupuji u vás v BiOOO. Provází mě dva roky, je přírodní a nedám na ni dopustit. Nic jiného nepotřebuji. Stačí mi tři produkty a mám vystaráno. A navíc krásně voní.

Jste naší pravidelnou zákaznicí?

Ráda k vám zajdu. Nakupuji třeba různá mýdlíčka, konjakové houby, vždycky ráda vyzkouším i něco nového. Jsem otevřená novým výzvám.

Těch nových výzev máte opravdu hodně. Přestože máte doma malou Lotku, naplno pracujete. Kde berete energii a jak se to dá všechno skloubit?

Ze začátku to šlo těžko, ale šlo to. Za rok jsem natočila tři seriály, jednu hlavní roli, jednu menší a v jednom projektu jsem strávila jen tři natáčecí dny. Ale dá se to. Manžel tráví s dcerou maximum svého času, máme babičky, tety, kamarádku, která nám hlídá Lotku, když to nevykryjeme z rodinných zdrojů. Jen je náročnější logistika. I z toho důvodu jsem se brzy dostala na svou váhu před otěhotněním. Nebyla to žádná dieta. 

Pohyb tedy nemusíte řešit?

Na první pohled bych asi nemusela, ale chci začít. Mám, co zpevňovat. A také se chci tělu odvděčit a nějak ho posílit před tím, co ho zase čeká

Nu, čekají ho Kristova léta...

To je pravda. Kdybyste mi je nepřipomněla, ani bych si to neuvědomila. Ale neřeším to. Jsem naprosto spokojená a vše je, jak má být.

Je na vás vidět, že záříte štěstím. Asi za to může Lotka. Už to na vás hraje? Probouzejí se v ní herecké vlohy?

Lotka je opravdu veselé miminko. Hezky to na nás hraje. Ale rozhodně ji nechceme nikam tlačit. Ať si vybere sama. Byla bych nerada, kdybych do ní vkládala své ambice.

Jak jste vybírali jméno? 

Bylo ve Velké knize jmen. Pečlivě jsme ji prošli a Lota bylo jediné, na kterém jsme se oba shodli. Líbilo se nám, je neobvyklé, přitom jednoduché a krásné.