Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Luxusní péče o pleť s CRYSTALLOVE: Najděte svůj kámen krásy

Luxusní péče o pleť s CRYSTALLOVE: Najděte svůj kámen krásy zdroj: Crystallove

Polská značka CRYSTALLOVE  vznikla z lásky k přírodě a kráse světa kolem nás. Věří v sílu přírody a její léčivé schopnosti, proto vytvořila unikátní kolekci doplňků k péči o pleť - konkrétně masážní produkty -  tvořenou minerálními kameny, jako je ametyst, jantar, nefrit, křemen a další. Každý kámen je jediný svého druhu, s jedinečným zbarvením, jenž vnese klid a rovnováhu do vašeho života. Připojte se k magickému světu CRYSTALLOVE… a najděte svůj kámen krásy. 

Věříte v sílu svého znamení? Ať už si o tom myslíte cokoliv, pravdou je, že znamení zvěrokruhu, ve kterém jsme narozeni, je úzce spjato s přírodními živly (země, oheň, vzduch a voda). Je dáno postavením Slunce včetně ostatních planet a souvisí i s polodrahokamy/minerálními kameny. Tyto tisíce let staré nerosty v sobě mají naakumulovanou obrovskou energii a zvláštní sílu, která pomůže posilovat nebo naopak utlumovat jisté stránky našeho znamení (a tím i naší osobnosti) a vnést harmonii do života. Svůj kámen můžete mít neustále při sobě v podobě talismanu, originálního šperku a nebo třeba v podobě luxusního beauty rolleru - prastarého ajurvédského nástroje k lymfatické masáži obličeje, krku a dekoltu.

Síla magického rituálu

S produkty CRYSLALOVE pro každodenní péči ráno i večer pocítíte magickou sílu s léčivými účinky na tělo i duši. Pomůže vám uvolnit se a přitom zanechá viditelné výsledky v podobě zdravé, odpočaté a zářivé pleti.

Masážní váleček na obličej - Face roller 

Historie masážních válečků z minerálních kamenů sahá až do starověké Číny, kde byly součástí skincare čínských císařoven již v 17. století. Rollery jsou vhodné pro všechny typy pleti včetně citlivé. A jaké jsou jejich výhody? Používání válečku zlepšuje cirkulaci krve a tím i odstín pleti, zlepšuje pružnost pokožky, podporuje lymfodrenáž, eliminuje otoky, kruh pod očima a jemné vrásky a redukuje viditelnost pórů. Pravidelná masáž pomáhá zlepšovat kontury obličeje a pružnost pokožky, vhodný je také k masáží v kombinaci s pečujícími produkty, které pak snáze pronikají do pokožky. Váleček bývá oboustranný, kdy větší strana slouží k masáži čela, tváří a brady, menší potom k hůře dostupným místům okolo očí a nosu, další variantou jsou pak vibrační válečky na baterky (6000 vibrací za minutu). Přirozený chlad kamene snižuje otoky a tmavé kruhy pod očima.

Jóga obličeje s masážním kamenem Gua sha

Co je to Gua sha? Gua sha je tradiční čínská automasážní technika pomocí kamene/destičky, která je stará tisíce let. Ale co skutečně dělá? Podobně jako váleček zvyšuje mikrocirkulaci až o 400 %, zvyšuje hladinu kolagenu a elastinu v podkoží, snižuje otoky, uvolňuje napětí obličejového svalstva, zklidňuje citlivou pokožku, redukuje viditelnost jemných linek a vrásek a celkově povzbuzuje a vyhlazuje pleť. Speciálně tvarovaná destička je víc, než masáž, je to rituál v obličejové péči, který staví na principech akupunktury k tvarování obličeje. Tahy provádějte vždy od středu obličeje směrem k vlasům a získejte zpět svěží, zářivou a mladistvou pleť. Tvar destičky je navržen tak, aby se co nejlépe přizpůsobil liniím obličeje.

Chladivá maska na obličej i tělo

Ručně tkaná maska z nejkvalitnějších minerálů uzavírá póry, snižuje otoky a tmavé kruhy pod očima, rozproudí krevní oběh, pomáhá očistit tělo od toxinů a eliminovat stagnaci lymfy díky přirozenému chladu z kamene. Kromě toho zmírňuje svalové napětí, snižuje viditelnost jemných vrásek a má zkrášlující a relaxační účinek. 

Masku lze použít na obličej, oči a další části těla: krk, ruce, dekolt nebo záda. Před aplikací nechte masku vychladit v lednici, její použití je ideální po masáži obličejovým masážním válečkem nebo Gua sha destičkou - jako poslední fáze rituálu krásy. 

Masku položte na obličej (nebo jinou část těla) a uvolněte se. Ucítíte, jak chlad a energie kamene uvolňují svalové napětí. Masku nechte působit asi 20 minut.

Jaký je můj kámen krásy?

Každý druh kamene má už od pradávna svůj magický význam. Věří se, že ovlivňují psychické i fyzické pochody v těle, podporují krásu a odvrací zlé energie.

Svůj kámen si můžete vybrat buď podle jeho specifických účinků, nebo podle znamení zvěrokruhu. 

Seznamte se blíž s jednotlivými kameny z výběru CRYSTALLOVE a vyberte si ten svůj.

  • NEFRIT (Jadeit)  - tlumí pocity úzkosti, stres a smutek, pomáhá detoxikovat tělo, posilovat imunitu a krevní oběh, je spojen se srdeční čakrou. Pomáhá v boji proti nedokonalostem pleti zklidněním bakteriálních infekcí. Eliminuje negativní energii a obnovuje emocionální rovnováhu, prohlubuje intuici. Nefrit je ideální pro lidi narozené ve znamení Vah.
  • RŮŽOVÝ KŘEMEN (Rose quartz) - je podobně jako křišťál univerzálním kamenem a je tedy ideální pro všechna znamení zvěrokruhu. Podporuje činnost imunitního systému a je považován za nejsilnější zesilovač energie ze všech kamenů, očišťuje tělo od negativních emocí. Má výborné účinky na pleť, napomáhá v boji proti vráskám.
  • AMETYST (Amethyst) - přináší úlevu od bolesti hlavy, zároveň podporuje paměť a mysl, tlumí napětí, stres a vztek, také napomáhá při detoxikaci organismu. Pomáhá v boji proti nedokonalostem pleti jako je akné a bakteriálním infekcím, příznivě ovlivňuje stav pokožky a podporuje její očištění od toxinů. Ametyst se vyznačuje vysokými spirituálními vibracemi a je označován za ochranný kámen. Je ideální pro lidi narozené ve znamení Beran, Panna, Štír, Střelec, Kozoroh a Ryby.
  • KŘIŠŤÁL (Quartz) - neboli křemen je dalším univerzálním a jedním z nejsilnějších očišťujících kamenů. Odstraňuje toxiny, přináší klid, rovnováhu a harmonii. Povzbuzuje psychiku, odbourává negativní a posiluje pozitivní energii. Má blahodárný vliv na působení celého organismu a velice pozitivní vliv na pleť. Křišťál je ideální pro lidi narozené ve znamení Blíženec, Lev, Kozoroh, Vodnář.
  • ČERNÝ OBSIDIÁN (Obsidian) - je kamenem s dvojím charakterem: na jedné straně je velice silným ochranným kamenem, který nás chrání před zlem, na straně druhé umocňuje špatné vlastnosti. Zbystřuje smysly, podporuje kreativitu, aktivuje logické myšlení, odstraňuje psychické blokády, ale také může vyvolávat deprese a úzkosti. Z léčivých účinků se mu přikládají vlastnosti jako zbavování bolestí a svalového napětí, regulace tělesné teploty a rychlejší hojení při úrazech a zraněních. Obsidián je vhodný zejména pro lidi narozené ve znamení Štír a Kozoroh.
  • AVENTURÍN (Aventurine) - potřebujete do svého života přitáhnout trochu toho štěstí, lásky a hojnosti? Pak určitě sáhněte po aventurínu! Kromě toho s sebou přináší obzvláště uklidňující energii a posiluje mentální síly. Je považován za ochranný kámen majetku. Léčebné využití najde zejména při problémech se štítnou žlázou, udržuje rovnováhu krevního tlaku, zlepšuje stav svalů, má příznivý účinek na posílení zraku a přináší úlevu od kožních problémů. Ideální kámen pro lidi narozené ve znamení Střelec, Býk, Beran, Rak.

POZNÁMKA: Nezapomeňte, že používání minerálů (či drahých kamenů) je alternativní metodou ke klasické lékařské péči a v případě příznaků jakékoliv nemoci či obtíží navštivte svého obvodního lékaře, než abyste něco zanedbali. 

Recenze: Masážní váleček na obličej z černého obsidiánu

Zkoušení produktů na recenze je naší velice oblíbenou kratochvílí. Já tu práci prostě miluji! O masážních válečcích na obličej jsem poslední dobou neustále slýchala od kamarádek nebo na ně den co den narážela v instagramovém feedu. A než jsem se dokopala k tomu, abych si tuhle prastarou pomůcku, která se nyní stává, řekla bych až mainstreamem, pořídila, přistál mi v rukou černý face roller od značky CRYSTALLOVE. Navíc jsem obsedantní milovník černé barvy, takže váleček z černého obsidiánu je pro mě zkrátka jako dělaný! A teď k samotnému válečku:

Face roller je žhavým trendem v péči o pleť a já byla zvědavá, jestli je jeho používání vážně tak super příjemné a přínosné, jak se všude na internetu píše. 

Manipulace s ním je opravdu jednoduchá. Váleček krásně uvolní obličejové svaly, rozproudí lymfu a příjemně zchladí oční okolí a redukuje otoky. Váleček má dva konce - větší strana se používá na oblast tváří, čela a případně krk, menší strana je určena k masáží okolí očí, nosu, brady a pusy. Konkrétní místo jsem přejížděla vždy alespoň třikrát a to směrem nahoru a ven. 

Důležité je pravidelné používání. Já jsem si vytvořila svou denní beaty rutinu, kdy každý večer před spaním pomocí válečku 5 - 10 minut provádím masáž obličeje. Samozřejmě na vyčištěnou pleť v kombinaci s pleťovým krémem - působení válečku zlepšuje pronikání účinných látek obsažených v pleťové péči do pokožky. Někdy si válečkem přejíždím i jen tak po obličeji při práci. Cítím, že mi opravdu dělá dobře. Uvolňuje obličejové napětí, podporuje mikrocirkulaci krve, takže moje pleť má zase o něco zdravější barvičku. Prý váleček pomáhá předcházet vzniku vrásek. Z krátkodobého hlediska těžko soudit. Tak snad zůstanu věčně mladá… Poslední tip na závěr: Dejte váleček vychladit do lednice. Zejména v teplých dnech je jeho chladivý efekt při masáží opravdu bomba! Ten pocit si zamilujete.