Dejte letnímu líčení něco víc ve 20 sekundách

5,0 5
4

Dejte letnímu líčení něco víc ve 20 sekundáchzdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

V létě je horko a hodně se potíme. Taky se koupeme v moři nebo v rybníce, běháme, lezeme po horách a nebo jen tak ležíme na pláži na ručníku a opalujeme se. Pro make-up a složité líčení moc času a prostoru není. Však proč taky. Ráno raději hned vyrazíme někam ven a navíc nemusíme řešit, jak prodloužit trvanlivost make-upu během dne i v tom největším horku. A tak necháváme pleť odpočinout a moc se prostě nemalujeme. Opalovací krém, možná trošku BB krému, maximálně tak řasenku. Pleť přeci nebudeme trápit pod nánosy make-upu, raději nastavíme tvář sluníčku.

A co když se nechceme líčení úplně vzdát? Chceme dodat trošku barvy, chceme rozzářit, chceme vypadat božsky. Minimalistické líčení má sice něco do sebe, ale co takto tomu dodat takovou malou třešinku. Prostě jenom ten jeden krok navíc, který vám zabere třeba jenom dvacet sekund a celkový vzhled zlepší o 200 %. 3 takové malé kroky, které se vám vyplatí. Můžete použít jen jeden produkt a za 20 sekund jste krásnější. A nebo si na to vyšetřete celou minutu a možná budete krásnější třikrát víc?

(1) Minerální tvářenka

(1) Minerální tvářenkazdroj: shutterstock.com

Minerální pudry by měly být tím prvním, po čem v létě sáhnete, když chcete líčení odlehčit a navíc prodloužit jeho trvanlivost i během horkých dní. Minerální prášek na pleti totiž výborně drží, neucpává póry a je vhodný i do toho nejteplejšího počasí. Vyzkoušet můžete rovnou minerální make-up, který pleť matuje a vydrží celý den krýt nedokonalosti. A když make-up přeci jen v létě nechcete, tak sáhněte alespoň po tvářence. Minerální tvářenky Faran se tak snadno nanáší, vydrží na pleti opravdu celý den, i ten největší pařák a nejdelší den.

A který odstín vybrat? Na léto jedině Sunrise. Vypadá možná na první pohled trochu děsivě, tmavě a výrazně, ale nanesená v lehké vrstvě je naprosto dokonalá. Má červený podtón a díky tomu dokáže nafingovat opálení u světlé pleti a vaši už opálenou tmavší pokožku krásně zvýrazní. Nahradí i bronzer.

(2) Trošku třpytek

Proč? Protože vypadají na sluníčku tak krásně, neodolatelně, neskutečně. Jako vlnky na volné vodní hladině, jako kapky rosy v trávě. Třpytí se, mění barvu, odráží světlo, odráží teplo i sluníčko, odráží léto. A přitahují pozornost. Dejte je na lícní kosti nebo na tváře místo tvářenky. Poprašte jimi dekolt nebo ramena. Ukažte světu, jak krásnou pleť máte. Prostě trošku toho lesku díky minerálnímu pudru potřebuje v létě každý. Minerální pudry se třpytkami od Faran jsou stejně skvělé jako jejich tvářenky a prostě by v létě neměly chybět v žádné kosmetické taštičce.

Jak se třpytit ještě víc? Zkuste malé množství sypkých pigmentů smíchat s tělovým mlékem nebo olejem. A pak jen naneste na odhalenou pokožku a užijte si sluníčko v odlescích.

(3) Trošku barvy na rty

Barvy na rty si schovejte až na večer, přes den spíš používejte ochranné balzámy s UVA/UVB faktory proti slunci. Ale večer... večer na barvu určitě nezapomeňte. V prvním tahu dodá rtům barvu a celkově rozzáří pleť. Jen si vybrat ten správný odstín. A nejlépe vybírat u Dizao, které nabízí balzámy na rty s pigmentací rtěnky, přírodním složením a s náručí květin v názvu. Balzámy hydratují, vyživují, regenerují rty po dlouhém dni na sluníčku. A navíc dodávají barvu. Malinko jen při poťupkání, v prvním tahu už kousek víc, v druhé vrstvě jsou plně krycí. A na rtech jsou tak příjemné.

Který odstín bude vypadat nejlíp? Můžete sáhnout tradičně po korálové barvě. A po nenápadném odstínu, jako je 214. A nebo zkuste netradičně odstín studené levandule 220.

Jak se vám článek líbil?