Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak zakrýt kruhy pod očima

Jak zakrýt kruhy pod očima zdroj: biooo.cz

Kruhy pod očima jsou záležitostí, jenž se nevyhýbá ženám žadných věkových kategorií. Často není snadné se jich zcela zbavit, proto nezbývá, než vzít si na pomoc dekorativní kosmetiku. Kruhy pod očima mají mnoho příčin, některé ovlivnit můžeme, některé ne. Ať už ale za vaše kruhy může nedostatek spánku, nezdravá strava či „pouze“ genetika, je zde naštěstí dekorativní kosmetika, která si dokáže poradit s ledasjakými barevnými nedokonalostmi.

Pokud jsou vaše kruhy spíše decentní a nepotřebujete extra silné krytí, spolehněte se na tekutý korektor. Tekutá konzistence korektoru zaručí jeho dokonalé přilnutí k pleti a přirozený efekt, díky kterému korektor nebude na tváři takřka vůbec patrný. Tekuté korektory jsou často baleny spolu s houbičkovým aplikátorem, se kterým se snadno manipuluje. Naneste korektor do oblasti, kde jsou kruhy nejtmavší a nezapomínejte také na vnitřní koutek oka. Pak korektor jen jemně vklepejte do pleti konečky prstů. Odstín vybírejte o tón světlejší, než je vaše pokožka, ovšem dejte pozor, aby nebyl příliš světlý, protože pak by jeho použití mělo zcela opačný efekt – místo tmavých kruhů pod očima byste měly pod očima zářící světlé půlměsíce. Můžete také zvolit korektor s rozjasňujícími částečkami, který oční okolí prozáří a dokáže opticky odrážet světlo.

Jak zakrýt kruhy pod očima

Pokud vaše kruhy potřebují přecejen silnější kalibr, tak se nebojte korektory vrstvit. První na řadě je barevná korekce. Přirozeným protivníkem modré a fialové barvy je oranžová, žlutá a lososová, vybírejte tedy korektory s tímto podtónem. Tak dosáhnete barevného kontrastu, který kruhy pod očima opticky potlačí. Na jemně zbarvený korektor ovšem naneste ještě korektor v klasické tělové barvě, ať už tekuté či krémové konzistence. Samozřejmě obvykle platí, že čím tužší konzistence korektoru, tím je také vyšší jeho krycí schopnost. S minerálním make-upem pak skvěle spolupracují také minerální korektory, ale dejte si pozor na nanesené množství, aby nedocházelo k nadměrnému vysušování očního okolí.

Jak zakrýt kruhy pod očima

Pokud chcete dosáhnout dokonalého výsledku, tak nakonec použijte rozjasňující korektor či tekutý rozjasňovač bez většího množství třpytek a aplikujte jej do oblasti obráceného trojúhelníku pod každým okem. Díky odrazu světla tak kruhy pod očima doslova vyzmizíkujete.

Korektor můžete nanášet jak štětcem, tak prsty či houbičkou. Výhodou prstů je jejich teplo, které pomáhá produktům přilnout k pokožce, podobný výsledek nabízí i navlhčená houbička. Díky dekorativní kosmetice tak nejen odstraníte akutní známky nevyspání, ale uchrání vás i trápení s genetickými příčinami vzniku kruhů pod očima.