Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Líčení pro malé rty

Líčení pro malé rty zdroj: biooo.cz

Také jste vždycky obdivovaly modelky na předních stranách časopisů s krásnými plnými rty? Pokud vám v této oblasti příroda příliš nenadělila, nemusíte se rmoutit. Naštěstí tu máme dekorativní kosmetiku a ta může s ledasčím nenápadně vypomoci.

Co je malé, to je pěkné...ale úzké nebo malé rty spoustu žen trápí, a pokud zrovna nechtějí pod nůž či jehlu plastického chirurga, tak nezbývá než obrátit se na možnosti, které nabízí dekorativní kosmetika a pomoci si pomocí pár jednoduchých triků v líčení.

Než vůbec začnete rty líčit, je důležité se o ně pořádně postarat. Rozhodně vyzkoušejte peeling rtů, který dokáže z jejich povrchu odstranit suché šupinky a odumřelé kožní buňky. V dnešní době můžete i zakoupit rovnou hotový peeling, který nanesete krouživými pohyby na povrch rtů, nebo si jej můžete jednoduše vyrobit doma ze směsi medu a cukru. Díky tomu budou rty dokonale hladké a rtěnky či lesky na rty budou vypadat mnohem lépe. Navíc podpoříte prokrvení citlivé pokožky rtů.

Obecně platí, že světlé barvy zvětšují a ty tmavé mohou naopak rty zmenšit. Tuto metodiku lze použít plošně, avšak dejte si pozor na příliš světlé a mrtvolně nahé odstíny rtěnek, díky kterým rty opticky splynou se zbytkem obličeje a navíc potlačíte jejich přirozený tvar. Odstíny světle růžové s červenými tóny vám ale budou slušet v každém případě, dbejte na to, aby odstín rtěnky či lesku na rty byl zhruba o dva tóny tmavší, než vaše přirozená barva rtů. Takový odstín vypadá nejlépe a je univerzální. Pokud chcete vyzkoušet něco výraznějšího, tak místo velmi tmavých vínových, hnědých či fialových rtěnek zkuste například výraznější tmavší fuchsiovou či švestkovou. Klíčem k úspěchu ale není jen odstín jako takový, ale především způsob, jakým barvu na rty nanesete.

Líčení pro malé rty

Vaším nejlepším přítelem je konturovací tužka. Než ale začnete tvořit své dílo, přetřete rty a jejich okolí malým množstvím make-upu nebo korektoru pro sjednocení povrchu. Následně rty obtáhněte dobře ořezanou konturovací tužkou na rty a dbejte na to, abyste linku vedly půl milimetru vně od přirozeného okraje rtů. Tak dosáhnete velice nenápadného zvětšení jejich objemu, nicméně dávejte pozor, abyste to nepřehnaly. V každém případě se nelekejte, že nejprve budete vypadat trochu jako klaun z cirkusu – konturovací tužkou je nutné následně vyplnit celý povrch rtů. Kromě jednotného vzhledu prodloužíte výdrž rtěnky.

Líčení pro malé rty

Při vytváření kontur rtů myslete také na jejich vrchní část, takzvané „srdíčko“. Pokuste se jej orámovat tak, aby vypadalo poněkud mělčí, díky tomu se rty budou jevit plnější. Tento trik je velice oblíbený mezi světovými vizážisty.

Následně můžete (ale nemusíte) aplikovat svou oblíbenou rtěnku. Do středu rtů pak lze nanést odstín, který je o něco světlejší, než zbytek povrchu rtů. Tím opět dosáhnete vyplňujícího efektu. Stejnou službu udělá taky malé množství průhledného či světlejšího lesku na rty, jemně vklepaného konečky prstů do středových partií rtů.

Líčení pro malé rty

Pokud používáte rozjasňovač, tak malé množství aplikujte také nad srdíčko rtů a vklepejte do ztracena. Dosáhnete tak větší plasticity a rty lépe vyniknou.

Líčení má obrovskou moc vyzdvihnout vaše přednosti a nenápadně potlačit nedokonalosti. Ani úzké či drobné rty nejsou neřešitelným problémem a pokud máte pár minut času navíc, můžete si vytvořit rty, které nejsou daleko od dokonalosti.