Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Matné rty (nejen) na podzim a zimu

Matné rty (nejen) na podzim a zimu Líčení s matnými rty je elegantní a dovolí vám použít výraznější barvy, navíc nemusíte pořizovat nové rtěnky a můžete použít ty, které máte doma.
Kristýna Lexová
3,0 5
3

Matné rty (nejen) na podzim a zimu zdroj: biooo.cz

Jestli se v posledních týdnech a měsících rozmohl nějaký trend, je to právě matné líčení rtů. Matné rty najdete ve všech časopisech i na internetu a po právu jsou tou nejlepší volbou, která vás bude zdobit nejen na podzim a v zimě, ale po celý dlouhý rok.

Je čas si odpočinout od devadesátých let a počátku nového století, kdy jsme pomalu přecházely od až holografických perletí k lesklým krémovým strukturám. Lesklé rtěnky a lesky na rty sice nikdy nezestárnou, je ale dobré si občas vyzkoušet něco nového. Matné rty zažívají velký comeback a je to jedině dobře. Díky matnému líčení rtů budete vždy působit elegantně a můžete si dovolit i ty nejzářivější odstíny rtěnek a lesků na rty, aniž byste působila příliš vulgárně či výrazně.

Jelikož už definitivně nastává podzim a zima klepe na dveře, jako první se nabízí vyzkoušet některý z trendy odstínů pro toto období. Vedou jednoznačně odstíny ovoce, a to konkrétně malinová červená, švestková, ostružinová fialová...možností je takřka nespočet. Vybírejte podle svého podtónu pleti. Pokud je spíše teplý, budou pro vás vhodnější barvy s červeným, cihlovým či hnědým základem, v případě, že jste spíše studený typ, tak vám nejlépe budou slušet růžové a fialové tóny. Díky matné textuře se nemusíte obávat nosit tmavé syté barvy i na běžný pracovní či školní den – stačí, když je sladíte s minimalistickým líčením očí v neutrálních tónech béžové či šedivé nebo s tenkými očními linkami.

Matné rty (nejen) na podzim a zimu

Nahé rty jsou další záležitostí, o které se hodně diskutuje. Vytvářejí dojem skoro až nenalíčených rtů a působí opravdu elegantně a sofistikovaně. Můžete vybírat z celé řady odstínů rtěnek či dalších produktů na rty, klíčovým faktorem je ale správný odstín. Příliš světlý odstín dodá vaší celé tváři až mrtvolný nádech, zatímco příliš tmavý působí nezdravě. Vždy tedy vybírejte ve škále o zhruba odstín až dva tmavší, než je přirozená barva vaší pokožky. Důležité je také řídit se podtónem, proto narůžovělý tón pokožky dobře ladí s odstíny do růžova, zatímco teplému podtónu lichotí odstíny béžové, meruňkové či světle hnědé.

Jak již ale bylo řečeno dříve, i na jaře a v létě si s matnými rty můžete dosyta vyhrát. Pastelové odstíny růžové a korálové vypadají v matné textuře opravdu zajímavě a osvěží váš vzhled. Stejně tak můžete dát průchod své fantazii a zvýraznit rty ostrou oranžovou, zářivě rudou či výraznou fuchsiovou. Tyto odstíny vypadají skvěle s bronzovým, tyrkysovým či zlatavým letním líčením očí.

V dřívějších dobách bývaly matné rtěnky synonymem mučidel kvůli své hutné konzistenci, která rty pokryla neprodyšným nánosem, jenž zároveň vysušoval a po celém dni nošení pokožka vypadala jako saharská poušť. To už v dnešní době naštěstí neplatí a nejen, že sortiment matných rtěnek, laků na rty a matných „lesků“ je mnohonásobně širší, ale změnily se i textury. Dnešní matné rtěnky mají v základu krémovou konzistenci, která rty chrání a brání jejich nadměrnému vysušování. I komfort při nanášení je nesrovnatelně vyšší oproti časům minulým.

Velkou výhodou matných rtěnek je jejich dlouhá výdrž. Konzistence je přecijen o něco sušší, než u rtěnek lesklých, díky čemuž důkladněji přilne ke struktuře rtů a vydrží po delší dobu v perfektním stavu. Matné rtěnky jsou proto ideální volbou pro dlouhé pracovní dny.

Matné rty (nejen) na podzim a zimu

Matného vzhledu ale můžete dosáhnout bez nutnosti kupovat si novou rtěnku. Pokud vlastníte rtěnku s lesklým efektem, stačí, když ji nanesete jako obvykle a následně použijete jednu vrstvu papírového kapesníčku, která odsaje přebytečnou mastnotu. Poté přes další vrstvu kapesníčku jen rty přepudrujete transparentním pudrem a matný vzhled je na světě.

Mat má prostě hlavní slovo nejen pro tuto sezónu. Vyzkoušejte trend matných rtů a on vás svou nenucenou elegancí jistě příjemně překvapí.