Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Minerální pigmenty a co s nimi

Minerální pigmenty a co s nimi zdroj: shutterstock.com

Sypké minerální pigmenty vám nabídnou nekonečné možnosti barev, mnoho způsobů použití a dlouhou výdrž na očích. Můžete je nanášet namokro nebo nasucho. Můžete je mezi sebou kombinovat nebo je použít jako tvářenku. A když na to přijde, tak je klidně můžete přisypat i do laku na nehty. Používáte sypké pigmenty? Nebo ještě stále tápete, jak na to?

Přejít na sekci článku:

Sypké pigmenty

Sypké pigmenty zdroj: shutterstock.com

Všemožné barvy minerálních pigmentů jsou úplně stvořené pro hravé malování. Někdy se trošku mylně traduje, že přírodní oční stíny jsou moc nud(n)é. Že se značky přírodní kosmetiky točí kolem osvědčených odstínů šedé, béžové, hnědé a podobně. Že výrazné barvy přírodní kosmetika neumí. Je to možná částečně pravda, tradiční značky se většinou na barevnou kosmetiku nikdy příliš nezaměřovaly. Ale časy se mění. Zkuste si dneska najít některou ze značek minerální kosmetiky a najdete tolik barev, až vám budou oči přecházet.

Menší nevýhodou je, že nejčastěji jsou minerální oční stíny ve formě sypkých pigmentů. I když v posledních několika letech mnoho značek zařazuje do svého sortimentu i běžné pudrové lisované produkty.V sypké formě ale můžete koupit tolik barev, že vás lisované stíny možná přestanou lákat. Velkou výhodou sypké formy navíc je:

  • dlouhá trvanlivost: v sypkém pudru se nemnoží bakterie
  • variabilita: pigment můžete použít na cokoliv
  • dlouhá výdrž: jedno balení pigmentů vám vydrží věčnost