Mrkev či čokoláda? Cosm´etika ne!

5,0 5
1

Mrkev či čokoláda? Cosm´etika ne!zdroj: cosmetikabio.eu

Všimly jste si, milé dámy, že když si vybíráte z francouzské dekorativky, ať děláte, co děláte, ten správný odstín se hledá hodně těžko?

Dekorativní kosmetika může mít super luxusní složení, může být ve vymazlených obalech, může vám ji prodávat někdo, koho byste si nejraději vzaly domů. Ale jakmile mají produkty špatné odstíny, nic to nezachrání.

Naprostá většina přírodních dekorativních značek se vyrábí v Itálii a ve Francii, pro jihozápadní Evropu. Když se ale takové produkty, určené primárně pro zákaznice s odstínem pleti do oranžova nebo s pletí lehce čokoládovou, dostanou na náš trh, my, Češky a Slovenky zjistíme, že není z čeho vybírat. Pudry a makeupy jsou tmavé, oranžové nebo hnědé. Rtěnky jsou podivně metalicky růžové a při pohledu na ně si pomyslíme, že takové rtěnky používaly naše babičky. No jo, ale asi tak před třiceti lety. Stíny jsou ve velmi nápadných barvách a často perleťové nebo se třpytkami. Je to tím, že jihozápadní zákaznice jsou o dost tmavší než my a používají tím pádem výraznější líčení.

Mrkev či čokoláda? Cosm´etika ne!

Jako majitelka kosmetické značky mám za úkol vybírat pro vás odstíny produktů. Je to práce dost složitá. Špatným výběrem si zazdím celou novou produkci. Jestli majitelka dobře zvolila, se jí potvrdí až za chodu, během prodeje. Když vybírám odstíny pro Cosm´etiku, dbám na následující:

  • Světlé pudry a makeupy - naše pleť je všeobecně a zejména ve srovnání s jihozápadní Evropou velmi světlá. Nejde o drobné nuance, zda preferujete o odstín tmavší nebo světlejší pudr. My jsme zkrátka barevně někde jinde.
  • Béžový odstín pudrů a makeupů. Nechceme být mrkvičky, čokoládky a už vůbec nechceme být prasátkově růžové.
  • Tvářenky do růžova. Milujeme chladnou růžovou a barvu růžových okvětních lístků. Málokdy sáhneme po oranžové, spíše nám sedí korálová. Co se týká tvářenek, jsme zkrátka pink nebo rose.
  • Rtěnky a stíny si vybíráme velmi individuálně. Bez třpytek. A pokud volíme perleť, tak jen decentní, takovou, která nás rozzáří.

Podtrženo sečteno, Češky a Slovenky zvýrazňují svoji přirozenou krásu. Nepotřebují se nijak zvlášť přebarvovat. Protože… A to vám řekne každý… Zdejší ženy jsou ty nejkrásnější na světě.

Jak se vám článek líbil?