Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pojďme vykouzlit lehký make-up look vhodný na léto!

zdroj: Shutterstock

Každá z nás má nejspíš takovou zaběhlou každodenní make-up rutinu, které se po většinu roku drží. Nicméně s příchodem teplých letních dní, kdy venkovní teploty ve stínu překračují třicítku, není úplně reálné, mít na sobě silnou vrstvu make-upu, protože by se nám po pár minutách roztekla. Takže si dnes pojďme ukázat pár tipů na to, jak se lehce zkrášlit, ale teplo-friendly způsobem.

Péče nesmí nikdy chybět

Může se to zdát jako stále dokola omílané klišé, ale je to opravdu důležité. Péče o pleť zejména v období, kdy jsme vystavováni jedovatému sluníčku, případně slanému mořskému vzduchu a vodě někde na dovolené, je opravdu potřeba dodávat naší pleti potřebnou péči - a především hydrataci. Takže než začneme s jakýmkoliv líčením, je potřeba si pleť vyčistit a hydratovat. Čištění můžete provést Vaším oblíbeným produktem, na tom se ani v létě nic nemění, ale hydratační krém volte nějaký lehký, nejlépe takový, který už v sobě má SPF faktor. Ušetříte si tak práci a ulepené momenty s klasickým opalovacím krémem. Když pak pleť naopak připravujete ke spánku, můžete sáhnout po hutnějším nočním krému, který pomůže s hydratací po čas spánku. Na co ale také nezapomínejte je hydratace zevnitř. I když si často myslíme, že krémy nám pleť zachrání, není tomu tak. V lidské těle souvisí všechno se vším a pokud se o sebe nebudeme starat ve všech ohledech, nepomůže nám ani ta nejdražší pleťová péče.

Pleťový základ

Poté, co máme pleť vyčištěnou a nanesli jsme hydratační krém, je čas na další krok. Vzhledem k tomu, že spoustě lidem se přes léto pleť zlepší - zejména díky sluníčku, které v dobré míře může s nedokonalostmi na pleti pomoct, není nutné dávat si na pleť klasický make-up. Kdo ale přeci jen chcete pleť nějak sjednotit, můžete zvolit nějaký lehký BB krém nebo CC krém. No a na případné nedokonalosti použít klasický korektor. Kdo k moři nejede nebo zkrátka chce podpořit bronz ve tváři, může sáhnout po bronzeru a lehce vytvořit opálenější efekt. V takovém případě lehce aplikujte bronzer na místa, kam slunce přirozeně dopadá – což je čelo, nos a lícní kosti. No a pro svěží vzhled naneste jemnou růžovou nebo broskvovou tvářenku na jablíčka tváří. Celé to jen zafixujeme transparentním pudrem, zejména oblast T-zóny, případně speciálním fixačním sprejem, a základ máme hotový!

Detaily na konec

O pleť už jsme se postarali se vším všudy a teď je čas na doladění posledních maličkostí. Vzhledem k tomu, že toho na sobě chceme mít co nejméně - a pokud něco tak aspoň tak, aby to na nás nějakou dobu vydrželo, začneme s řasenkou. Samozřejmě kdo chce, může tento krok přeskočit, ale kdo chce mít řasy trochu výraznější, doporučujeme zvolit nějakou voděodolnou řasenku. Ta jednak, jak už z jejího názvu vyplývá, vydrží i vodní hrátky, ale hlavně se Vám v teple nebude rozpíjet a Vy tak nemusíte řešit černé šmouhy pod očima. Co se potom obočí týče, zvolili bychom nějaký fixační gel nebo pomádu. Takže Vaše obočí bude vypadat hezky upraveně, budete rychle hotové a přitom jediné, co uděláte, je učesání obočí za pomoci kartáčku a gelu do požadovaného tvaru. A na závěr rty. I pokud je nechcete nijak barevně zvýraznit, je důležité je alespoň hydratovat. A stejně jako naše pleť, i naše rty potřebují být chráněné před sluncem, takže se určitě na léto vybavte balzámem na rty s SPF ochranou. No a to je celé! Právě jsme totiž vykouzlili lehký letní look, se kterým se budete cítit skvěle a Vaše pleť Vám jistě poděkuje.