Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Dizao balzámy na rty - fialové odstíny

Recenze: Dizao balzámy na rty - fialové odstíny Barevné chutné voňavé balzámy. Kdo by je nemiloval? Tentokrát si však proklepneme trošku netradiční odstíny, a to fialové.
Mája Ráblová
5,0 5
12

Barevné balzámy na rty Dizao zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Barevné chutné voňavé balzámy. Kdo by je nemiloval? :)
Tentokrát si však proklepneme trošku netradiční odstíny, a to fialové.

Jak už je i Dizao zvykem, některé barvy jsou jemně tónující a spíše gelové, jiné jsou adekvátní náhražkou rtěnek, protože jsou krémové a obsahují hodně barevného pigmentu. V minulosti jsem dělala velkou odstínovou Dizao recenzi, která ovšem neobsahovala některé odstíny, které ohodnotím tentokrát.

Dizao balzámy na rty

Dizao vás v obchodě nejspíš jako první zaujme mladým designovým obalem ve stylu akvarelek. Díky tomu udělají radost nejen když si nějaký Dizao kousek koupíte pro sebe, ale i když plánujete balzám na rty, řasenku nebo masku na obličej dát jako dárek :). Další co obal prozradí ještě dřív, než se začtete do složení, je pyšná hláška o procentech čisté přírodnosti. Ta se u většiny Dizao výrobků pohybuje mezi 90 až 100%. Což uznejme, není úplně málo!

Dizao balzámy na rty

Nyní zapínám drobnohled ke každému odstínu:

212 - Pod tímto číslem se skrývá odstín s názvem “Iris” neboli “Kosatec”. Tento balzám rty mírně ztmaví a dodá jim studený nádech, který ovšem vypadá na rtech velice přirozeně. Ztmavení i studený podtón zvýrazní tvar rtů podobně jako tmavé rtěnky a podpoří bělost zubů. Konzistence je někde uprostřed mezi krémovou a gelovou, koncentrace pigmentů je vyšší. Za mě je Kosatec rozhodně jeden z nejlepších!

215 - Konzistence je více gelová a tento odstín je naprosto bez třpytek. S touto barvou pod názvem “Krokus” docílíte ztmavení původní barvy rtů a tónování do růžovofialové. Tato barva se skvěle doplňuje se sněhovou pletí a hnědými vlasy!

218 - Konzistence je krémová, ale velice dobře roztíratelná. Při jemném potření rtů udělá pouhý lesk, pokud ovšem k balzámu přistupujeme jako k rtěnce, kryvost je výrazná. Odstín “Lilac” nebo také “Šeřík” neobsahuje žádné třpytky a barva je fialovorůžová. Díky své světlosti pomůže úzkým rtům při aplikaci na střed spodního rtu s dodáním plnosti.

Dizao balzámy na rty

219 - Barvu se jménem “Fuchsie” naprosto její název vystihuje. Pod víčkem najdeme sytě zářivý fialovorůžový odstín, který musí slušet snad každému. Konzistence je více gelová než krémová, přesto je však nabitá barvícími pigmenty. Na rtech je balzám velice příjemný a na pohled zrovna tak. S takto nalíčenými rty stačí už sáhnout jen po řasence a víc k dokonalému líčení netřeba.

220 - Číslo 220 pod názvem “Lavender”, česky “Levandule” nabízí jemně fialový studený odstín balzámu, který díky své gelové kozistenci rty jemně zatónuje. Svou nízkou kryvostí poslouží spíše jako příjemný a lesk, který narozdíl od běžných lesků na rty nelepí ani se přehnaně neleskne. Tento balzám na přímém slunci hází krásné barvy napříč celou škálou růžových a fialových odstínů. Ideální na léto!

224 - Konzistence odstínu “Plamének” je gelová. Barva se dá vrstvit a tím lze výslednou sytost barvy rtů stupňovat. Tento odstín je také bez třpytek, ale díky gelové konzistenci se rty lesknou a působí šťavnatým dojmem. Výraznou barvu rtů po aplikaci odstínu 224 bych přirovnala k barvě po pití červeného vína. Jeho použití ovšem není v rozporu s řízením :)!

Dizao balzámy na rty

Tak nevím, jestli jsem propadla nějaké trendovosti, jestli mi ty fialkové odstíny sednou, nebo jsou opravdu tak moc pěkné, ale k mému překvapení… Líbí se mi!

Ano, odstín 224 už je spíše na škále červených, a ano, fuschiovou bychom klidně mohli označit za růžovorůžovou, přesto však ten studený nádech je na rtech viditelný a proto si zaslouží takovou svou oddělenou skupinu. I například kvůli tomu, že u červených a růžových či cihlových odstínů doporučuji pro dokonalé sladění tváří a rtů použít Dizao balzám i jako krémovou růž. U těchto odstínů bych však s použitím jinam, než na rty byla opatrná, protože můžete snadno dosáhnout skvělého efektu na focení extravagantního oblečení, horšího však pro běžné denní nošení.

Dizao balzámy na rty

Balzámy, pokud možno doporučuji vyzkoušet osobně, například v pražské kamenné prodejně Biooo.cz v Kotvě. Předem ovšem upozorňuji, že je těžké vybrat si pouze jeden :)!