Recenze: Rtěnky Cosm’etika

5,0 5
6

Recenze: Rtěnky Cosm’etikazdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Nejsem zrovna rtěnkový typ, ale Cosm’etika tvářenky a bronzer mě mile překvapily. Takže proč nezkusit rtěnky od stejné firmy, která je mi sympatická jak složením produktů, tak svým zájmem o etiku výroby a použitých surovin? Všechny produkty Cosm'etika jsou veganské, obsahují jenom rostlinné a minerální pigmenty a přesto (díky tomu) mají krásné syté barvy a dlouhou výdrž.

Na výběr je ze čtyř odstínů rtěnek:

410 - Cool Pink

420 - Rose Red

430 - Bordeaux

440 - Brick

Recenze: Rtěnky Cosm’etika

První odstín Cool Pink je opravdu studená růžová. Velice světlá, v menší vrstvě působí spíš jako lesk a umím si představit, že perfektně poslouží při stínování rtů (světlá rtěnka se nanese do středu dolního rtu, který je nalíčen tmavší rtěnkou. Rty tím získají opticky na objemu a vytrhne tak trn z paty těm, které nedostaly do vínku ústa jako Angelina Jolie). Samostatně je ovšem tento odstín poměrně náročný na použití. Zvýrazňuje totiž i mírně popraskané rty a podtrhuje barvu zubů, která pokud není sněhobílá, působí mnohonásobně hůře, než bez rtěnky.

Odstín č.2 (420) nese hezký název Rose Red - tedy odstín by se měl podobat červeným růžím a ze všech čtyř odstínů je mi nejbližší. Barva má neobvyklé odlesky, textura je příjemná a rtěnka se dobře nanáší. Všechny rtěnky a vlastně i bronzer a tvářenky od Cosm’etiky jsou poměrně pigmentované a barví i při slabé vrstvě. Tmavší barvy rtěnek podpoří zdravý vzhled, odpoutají pozornost od unavených očí a zuby vypadají bělejší a zářivější.

Recenze: Rtěnky Cosm’etika

Bordeuax neboli bordó má opravdu tmavší vínovou barvu a v kombinaci s mou spíše světlou pletí působí dost upířím dojmem :). Barvu si umím představit na nějaké tmavovlásce k večerním šatům spíš než na denní nošení. Textura je příjemná, u tmavších odstínu se mi rtěnky dokonce lépe nanáší, na druhou stranu pokud přetáhnete, je to hodně vidět!

A poslední odstín - Brick, tedy řekněme cihlový. Barva mi připadá zajímavá a možná snad spíš zvláštní. Barvy v cihlových odstínech mi většinou sednou, protože jsem takový zrzkový fototyp, ovšem tato barva už mi přijde spíš hnědá než cihlová. Věřím, že své příznivce i tento odstín najde, ale myslím, že mně nesluší. Možná by to vypadalo jinak s nějakým bronzovým líčením a oblečením v zemitých odstínech…

Recenze: Rtěnky Cosm’etika

Rtěnky se poměrně dost lesknou a připadá mi, že zvýrazňují drobné vrásky, ale možná to je tím, že mám během zimních měsíců běžně popraskané rty a nevycházím z domu bez kvalitního balzámu na rty (za mě doporučuji Dr. Bronner's nebo Dizao).

Složení ovšem je přesně takové, jaké se už dá tak nějak od Cosm’etiky očekávat :). Plné přírody, bez živočišných složek a na bázi olejů. Základem je ricinový a olivový, které ovšem někoho mohou vysušovat. Takovou perličkou je perilový olej, který se pyšní antibakteriálními účinky, zabraňuje zánětům a podporuje přirozenou regeneraci pokožky. Rtěnka od Cosm’etiky je tedy vhodnější než jakákoliv jiná i pro ty, kteří trpí na opary apod.

Recenze: Rtěnky Cosm’etika

Osobní tip: Vyzkoušet osobně! V kamenném obchodě Biooo.cz v OD Kotva jsou k vyzkoušení testery. I při sebevětší snaze fotky zkreslují, rtěnky vypadají na každém světle jinak a také na každých rtech. No a navíc máme každý jinak seřízené barvy na monitoru. A pak, že pokrok nezastavíš :).

Jak se vám článek líbil?