Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co s sebou na dovolenou? Kostku mýdla!

Co s sebou na dovolenou? Kostku mýdla! Na dovolenou si s sebou zabalte kostku mýdla: nerozlije se vám a použijete ji na celé tělo i pro všechny členy rodiny.
Renata Ježková
5,0 5
5

Co s sebou na dovolenou? Kostku mýdla! zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Když někam cestuji sama s dětmi, nejezdíme autem. Od toho se pak odvíjí balení, které musí být absolutně minimalistické. S oblečením a obuví toho mnoho nepořídím, ale na kosmetice se dá ušetřit místa dost. Jak? Prostě mýdlo :-) Kvalitní přírodní mýdlo se rozhodně hodí i doma, ale na cestování to je prostě to nejlepší, co najdete. Tady je pár mých subjektivních důvodů, proč sbalím raději mýdlo, než cokoliv jiného umývacího.

  • Je to malé, pevné a nikam to nevyteče. Vlastně to můžu jen tak pohodit do batohu a nic se nestane.
  • Umyje s tím každý všechno. Vybírám jenom opravdu jemná mýdla, která se pak nebojím dát na obličej ani sobě ani dětem. Na vlasy sice není mýdlo úplně ideál, ale zas na druhou stranu to přechodně na pár dní ještě nikoho nezabilo.
  • Stačí jedno. Na dlouho. Pro všechny.
  • Vypere, umyje ovoce a zeleninu a klidně i nádobí. Neberu ho sice primárně za tímto účelem, ale už se to mockrát hodilo.

A podle čeho si mýdlo vybírat? Nejprve samozřejmě podle složení. Přírodní mýdlo - to jsou zmýdelněné rostlinné oleje. Takže podle použitých olejů můžeme dobře usuzovat na vlastnosti mýdla. Ve většině mýdel najdeme buď kokosový nebo palmový olej - bohužel, protože tohle jsou dva oleje, které po zmýdelnění zaručí, že mýdlo bude dobře držet tvar a bude pěnit. Pokud vám na pěně nesejde, hledejte velký podíl olivového oleje, případně zvolte čistě olivové mýdlo. Pak se mohou objevit oleje jako konopný, jojobový a další, které dodají mýdlu ještě lepší vlastnosti.

Často - na můj vkus až příliš - se v mýdlech objeví glycerin, ale je potřeba říct, že v tomto případě to ničemu nevadí. Já se snažím glycerinu v kosmetice vyhýbat, protože mojí přecitlivělé dehydrované kůži nedělá moc dobře, ale v mýdlech mi nevadí. Nicméně pokud používáme mýdlo s glycerinem, ať už já nebo děti, poctivě se po umytí mažeme.

Nejoblíbenější ingrediencí jsou pro mě ale esenciální oleje. Ten správný olej udělá totiž z mýdla super personalizovaný produkt, který vám už ale doopravdy splní všechna přání (no dobře, možná ne úplně všechna :-) ). Nevěříte? Tak schválně:

  • Cigale Bio s rozmarýnovým olejem - super na vlasy, protože rozmarýn je jeden z top olejů proti vypadávání vlasů a na podporu růstu.
  • Dr. Bronner’s Tea tree - vynikající desinfekce, ať už preventivně nebo v případě nějakých oděrek či podrážděné kůže.
  • Cigale Bio s levandulí - fakt někdo potřebuje další důvod mimo tu samotnou vůni? :-) Zklidní před spaním, ošetří pokožku a navíc odpuzuje hmyz.
  • Dr. Bronner’s s mátou - povzbudí a ochladí, hlavně pokožku podrážděnou sluncem nebo třeba kopřivami.
  • Cigale Bio s citronem - na mastnou pleť nebo jako rychlé ranní osvěžení a nakopnutí.