Recenze: Sprchový gel inspirace z cukrárny Coslys (berlingot)

3,3 5
3

Recenze: Sprchový gel inspirace z cukrárny Coslys (berlingot)zdroj: biooo.cz

Osobně nemám na sprchové gely nijak vysoké nároky. Plně mi stačí, že mají nevysušujicí složení a že pokožku jemně umyjí. Když každý den ve sprše použijete sprchový gel s rostlinnými tenzidy, brzy pocítíte ten rozdíl. Pokožka není tolik suchá a napnutá a hlavně nemusíte tolik a tak často mazat tělovými krémy, mléky a másly. A to se vyplatí.

Pokud tedy vybírám přírodní sprcháč, vybírám si čistě podle vůně. Špatné nejsou ovocné vůně, osvěží a ráno povzbudí. Skvělé jsou i květinové tóny levandunle nebo růže, uklidňujicí a jemné. Pak jsem ale narazila na Coslys, který má kromě tradičních ovocných a květinových vůni i jednu tajnou zbraň: sprcháče s vůní bonbonů. Vybírat můžete dokonce z několika varinat a tou jsou karamelky, fialky, lékořicové pendreky a berlingot, což jsou typické francouzské ovocné karamelky.

Sáhla jsem právě po berlingotu, který mě uchvátil svou jemnou sladkou vůní. Přirovnala bych ji k našim českým atlaskám, akorát bez té tekuté náplně. Prostě sladká hutná vůně ovoce, ale ne příliš sladká a vtíravá. V láhvi je vůně velice jemná a pomalu ji neucítíte, na pokožce se ale krásně rozvine a potěší vaše smysly. Jako byste se myli tekutými ovocnými karamelkami.

Ale abych nemluvila jenom o té krásné vůni, samotný sprchový gel má i velice pěkné složení. Kromě jemných rostlinných tenzidů v něm najdeme i výtažky z tužebníku, které jsou pro Coslys tak typické. Tužebník má výrazné zklidňujicí účinky, pokožku zjemňuje a brání ji před podrážděním i vysušením. Po sprše se tak nemusíte bát suché pnoucí pokožky, kterou musíte okamžitě namazat.

Sprcháč má oproti jiným kolegům dost hustou konzistenci, která vykouzlí stejně hutnou pěnu. Nespotřebujete jej tak hodně a přesto si užijete množství krásné voňavé a krémové pěny. Navíc, balení sprcháče má celých 500 mililitrů, takže vám bude společnost v koupelně dělat opravdu dlouho.

Takže pokud jste milovníky kvalitní přírodní kosmetiky nebo vyhledáváte sladkosti za všech okolností, vězte, že u Coslysu si určitě vyberete.

Jak se vám článek líbil?