Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 řešení pro citlivou pleť a pokožku

4 řešení pro citlivou pleť a pokožku Hledáte to nejlepší pro citlivou pleť?
Hana Bartušková
5,0 5
8

4 řešení pro citlivou pleť a pokožku zdroj: madaracosmetics.com

Jak na citlivou pleť? To je trošku ošemetná záležitost. Na každou citlivou pleť totiž často platí něco jiného. U některé stačí vynechat SLS a silikony. Další musí vynechat i ty přírodnější sulfáty z kokosového oleje a navíc se může namazat jen čistým rostlinným olejem a ničím jiným. Jedna musí zapomenout na parfemace, další se nekamarádí ani s esenciálními oleji. Nebo máte citlivou pleť, která reaguje na jakoukoliv změnu a občas se zblázní jen, když vás trošku ofoukne větříček. S citlivou a přecitlivělou pletí to není jednoduché.

A je to běh na dlouhou trať. Citlivá pleť je nevyzpytatelná a může se i stát, že co vám vyhovovalo ještě minulý rok, bude letošní zimu pro pleť nebo pokožku najednou nepřijatelné. S citlivou pletí jde o hledání na dlouho a hledání často naslepo. A hledání o to těžší, že občas je možná lepší se zastavit a nic nehledat. Protože to, co jste našli dříve, je vlastně pořád fajn. A jindy abyste hledali pořád znovu. No a abychom vám celé to hledání ztracené klidné pleti usnadnili, tak jsme něco málo předvybrali. Hledali jsme tak dlouho, až jsme našli poklady od Weledy, Argandie a Coslysu.

Mandlový sprchový krém od Weledy

Mandlová řada od Weledy je pro citlivou pleť největší klasikou. Mandlový olej je jeden z nejjemnějších rostlinných olejů. Uklidňuje, regeneruje, zjemňuje. A mandlová řada je přesně taková. Jako poslední do této řady přibyl i sprchový krém. A citlivky se do něj musí zamilovat okamžitě. Bez sulfátů, které by mohly pokožku dráždit a vysušovat. Místo toho ve sprchovém krému najdete pořádnou porci mandlového oleje, bambucké máslo a také extrakty z mořských řas. Prostě přírodní složky, které už podrážděnou pokožku uklidňují a navrací do normálu. A navíc ta nekonečná mandlově trpká vůně, do které se zamilujete. Při sprchování krém vytváří jemnou mléčnou emulzi, která smývá nečistoty, ale zároveň pečuje.

Arganový elixír od Argandia

Víte, co je největším tajemstvím arganového oleje? Arganový olej je výživný, hutný, skvělý pro náročnou pleť. Ale to není vše. On je především nekonfliktní. Má jeden z nejnižších stupňů komedogenity z rostlinných olejů, takže neucpává a nezatěžuje zbytečně pleť. Citlivá pleť totiž často může reagovat na nevhodnou kosmetiku ucpáním pórů a vznikem pupínků. A v takovém případě je vhodné mít doma pomocníka na první dobrou. Arganový olej. Je úžasně výživný, takže skvělý na suchou a citlivou pleť, kterou dokáže zklidnit. A zároveň je tak nekonfliktní, že ho můžete bez problémů dát i na pupínky a ucpané póry. Elixír od Argandie je navíc i plný růží, které citlivou pokožku dále posílí a dají ji tu extra porci péče, kterou potřebuje.

Krém pro citlivou pleť od Coslys

Arganový olej je skvělý. O tom žádná. Ale přece jenom není samospásný a ráno s ním moc parády nenaděláte. Protože se pomalu vsakuje a zanechává za sebou docela dlouho mastnou stopu. Proto je vhodné mít po ruce i nějaký ten konvenční hydratační krém. Ten pro suchou a citlivou pleť od Coslys je hlavně plný vody. To pro velkou dávku hydratace. A hned potom je v něm hromada výtažku z tužebníku, který dokáže pokožku posílit a spolu s dalšími výtažky z heřmánku a růže, bambuckým máslem a meruňkovým olejem chrání proti vnějším vlivům a dalšímu podráždění.

Mandlové čisticí mléko od Weledy

Čistota je základem krásy každé pleti. Ale vyčistit citlivou a suchou pleť tak, abyste ji ještě víc nepodráždili, je občas ta největší výzva. Aby byla pleť čistá, ale nevysušená. Abyste smyli všechen make-up a nečistoty, ale zároveň pleť nezčervenala a nebyla napnutá. Aby pleť nebyla po umytí napnutá, ale jemná a hebká. To je tajenka, která nemá moc řešení. A občas to řešení musíte hledat sakra dlouho. Co takto to zkusit s Mandlovým čisticím mlékem od Weledy? Kromě mandlového obsahuje i švestkový olej. Oleje dokáží stáhnout z pleti všechny nečistoty a mastnotu, s vodou se poté mění na mléčnou emulzi a jdou z pokožky snadno smýt. Neobsahuje sulfáty ani jiné dráždivé látky a pleť se po vyčistění může cítit jako v bavlnce.