Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Akné? Už ne!

Akné? Už ne! Přírodní léčba akné je nejen šetrnější, ale hlavně přináší trvalé výsledky.
Iva Lhotská
4,5 5
19

Akné?Už ne! zdroj: unsplash.com

Akné, latinsky acne vulgaris je velmi časté onemocnění kůže, kterým trpí více než 3 čtvrtiny dospívajících. Ve většině případů trudovitost po odeznění puberty spontánně zmizí. Ovšem někteří jedinci, týká se to hlavně žen, s touto nepříjemnou lapálií bojují i v dospělém věku. Stále častěji to bývá vlivem nadměrného stresu a hormonálních změn.

Akné či jinak též uhry, uhříky, beďary se projevují ve formě zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků, komedonů, jež mohou někdy i pěkně bolet. V podstatě se jedná o zánětlivé onemocnění těch míst na kůži, které mají nejvyšší hustotu folikulů. Nejčastěji je postižen obličej, ramena, horní část hrudi a záda.

Běžně produkují mazové žlázy olejovitou hmotu zvanou sébum, jež je vylučována póry ve folikulu na povrch pokožky. V případě chronického zánětu však dochází k ucpání těchto folikulů. Vytvoří se tak vhodné prostředí pro růst bakterie, která látkami, jež vylučuje, narušuje stěnu póru, a tím umožňuje šíření bakteriím Staphylococcus aureus (Zlatý stafylokok) do kůže. Jde o bakterii Propionibacterium acnes způsobující hluboký zánět s ložisky akné. Akné samotné není životu nebezpečné, ovšem mohou po něm zůstat nepříjemné jizvy na kůži.

Jak bojovat proti akné

Také se pokoušíte už delší dobu přijít na to, proč se vám vrátily pupínky na obličeji, kterých jste se v pubertě tak pracně zbavili? Teď se tedy ptám hlavně žen. V případě akné většinou nejde jen o jednu, jedinou příčinu. Toto onemocnění je především vnějším projevem vnitřní disharmonie v těle a na tuto nerovnováhu má vliv velké množství okolností. Ke 3 hlavním faktorům, které způsobují akné, patří na 1. místě výživa, na 2. vnější vlivy a na 3. je to psychický stres.

Je tedy velmi důležité, jakou stravu jíte, jestli je bohatá na živiny či pokud nadbytečně konzumujete nevhodné potraviny a jak je trávíte. K vnějším vlivům se počítá životní prostředí a další fyzikální stresory. Akné vám může způsobit i nevhodně zvolená kosmetika, nedostatek pohybu, spánku, nadmíra slunečních paprsků nebo některé léky, např. steroidy, kortikoidy aj. Také záleží na tom, zda máte v práci třeba klimatizaci... Toxiny ze znečištěného vnějšího prostředí mohou narušit přirozený detoxikační proces organismu, zejména když je jich moc. Když tělo ztratí tuto přirozenou schopnost, vylučuje škodlivé látky přes kůži a objevuje se akné.

Pokud jde o psychický stres, je jím míněn váš přístup k sobě a celkové mentální nastavení. K častým příčinám akné se počítá nadmíra stresu, častý strach, přílišná sebekritika, nedostatek zdravé sebelásky, potlačované emoce či upřednostňování druhých před sebou samými. Ve většině případů se dá za příčinu akné považovat kombinace některé z oblastí, ale jedna vždy převládá. Už jste se zamysleli nad tím, který spouštěč máte vy? Zkuste si uvědomit, že kůže je váš blízký přítel. Pokožka je důležitý orgán, který vás vlastně drží pohromadě a chrání vás před vnějšími vlivy. Proto byste měli udělat maximum pro to, aby i vy jste ji náležitě ochránili! V případě různých pupínků a jiných problémů ji budete vystavovat další zátěži a použijete chemii? Vždyť vám vaši ochrannou slupku může ještě více dráždit a poškodit!

Ta nejúčinnější přírodní kosmetika proti akné

Tarika Akné - naprosto jedinečná směs bylin a minerálů ve formě prášku na aknózní pleť, která eliminuje i staré jizvy. Pleťový čisticí prášek, maska v prášku, která se zalévá vodou.

Německá značka Martina Gebhardt nabízí ucelenou řadu Salvia, která akné nejen léčí, ale předchází jeho dalšímu vzniku a rozšiřování.

Pleťový elixír Opuncie francouzské značky Argandia spojuje dva nejsilnější bojovníky proti akné - arganový a vzácný opunciový olej. Nejen, že léčí akné, ale také do hloubky regenerují pleť, takže jsou zároveň skvělou péčí proti vráskám.

Koloidní stříbro, které můžete použít jak na lokální ošetření, tak jako vodní složku do práškových masek nebo ho přidat do pleťové vody.

Pleťová voda hřebíčková od Nobilis Tilia - vhodná k běžnému omývání a čištění problematické pleti s projevy akné a Aknégel rovněž od Nobilis Tilia - regenerující gel pro pleť s projevy akné.

Pleťový elixír Saloos squalane & kamélie - bio rostlinný anti-age elixír s esenciálními oleji, zklidňující a podporující hojení jizev, regeneruje pleť.

Argital osvěžující pleťová voda na akné, která pečuje o problematickou pokožku s nadprodukcí kožního mazu, zklidňuje a Argital krém na akné - má protizánětlivé působení, mírní červenání, echinacea čistí pleť a chrání ji před výskytem akné. Mandlový olej vyživuje a regeneruje.

Spa Magik gel proti akné z Mrtvého moře - urychluje léčbu pupínků. Bylinky a výtažky z Mrtvého moře působí rychle a efektivně.

Bílý jíl a zelený jíl- antibakteriální a přirozeně čisticí, vhodný pro aknózní pleť a ekzematickou pokožku. Míchá se s vodou, hydroláty nebo koloidním stříbrem.

Hydroláty neboli květové vody. Na aknózní pleť jsou nejvhodnější levandule, tymián, vilín nebo tea tree.

Související produkt
Salvia šalvějové pleťové mléko 100 ml
Martina Gebhardt / 635 Kč
Pečující pleťové mléko Salvia dodává mladé problematické pokožce potřebné živiny, zmírňuje výskyt nedokonalostí a pomáhá vyrovnávat produkci mazu.
Detail produktu