Co nového pod sluncem? AYAN

2,1 5
12

zdroj: BiOOO.cz

Dnes vám chceme představit naši novou značku bulharskou firmu AYAN, která vyrábí kosmetiku v souladu s přírodou. V jejich výrobcích nenajdete agresivní přísady, plnidla, zahušťovadla, škodlivé konzervační látky, geneticky modifikované a živočišné složky, syntetické chemikálie, vůně ani barviva. Produkty značky AYAN se pyšní pečlivě vybraným složením a díky tomu jsou vhodné i pro citlivé jedince. Pro výrobě svých produktů nakupují pouze ingredience pěstované v bio režimu v ekologickém zemědělství. Vaší pokožce se tak dostane výživa a hydratace bez zbytečné chemie. Produkty jsou vždy vyráběny v menším množství, aby byly co nejčerstvější. AYAN podporuje také u svých zákazníků zájem o složení a složky jako takové.

Protože to, co si mažeme na naši kůži je stejně důležité jako to, co jíme. Naše kůže absorbuje až 60% chemikálií z produktů, které putují přímo do krevního řečiště, což může mít obrovský dopad na naše zdraví. V dnešní době používáním chemických produktů neohrožujeme pouze naše zdraví, ale také zdraví naší planety. A to vše si uvědomuje naše bulharská značka AYAN, jejíž opalovací krémy uvádíme do našeho sortimentu. Pojďme se zblízka podívat na chemické složky, kterým AYAN striktně říká NE a v jejich produktech je nenajdete.

AYAN ŘÍKÁ CHEMII NE!

PARABENY jsou nejpoužívanější levné konzervanty, které zabraňují růstu mikrobů v kosmetických produktech obsahující velké množství vody jako jsou např. tělová mléka, šampony, kondicionéry, pleťové čističe či sprchové gely a mnoho dalších. Tyto chemikálie pronikají skrz kůži a vlasy a narušují endokrinní systém a ovlivňují tak funkci celého těla. Nejčastěji používané parabeny jsou: methylparaben (E218), ethylparaben (215), propylparaben (E216), butylparaben (E209).

ROPNÉ PRODUKTY jsou používány jako hydratační složka a najdeme je všude - od šamponů a kondicionérů až po anti-age krémy, tělová mléka, řasenky, parfémy, rtěnky, balzámy na rty atd. Změkčují kůži i vlasy a vytvářejí na nich voděodolný film. Díky této voděodolné bariéře je narušena přirozená ochranná bariéra kůže a pleť ztrácí schopnost dýchat a zbavovat se toxinů. To vede akné a dalším problémům pleti, kdy je navíc narušena přirozená funkce kůže i normální vývoj buněk, což způsobuje  stárnutí buněk a kůže.

SYNTETICKÁ BARVIVA a chemická aditiva mění barvu mýdel, mlék, sprchových gelů, pleťových krémů apod. V syntetických barvivech byly objeveny některé ze syntetických chemikálií jako rtuť, olovo, chrom, měď, chlorid sodný, toluen, benzen - tyto chemikálie produkují toxiny, které zůstávají na povrchu pleti a zvyšují tak nebezpečí podráždění a citlivost pleti. Syntetická barviva ucpávají póry a mohou tak způsobovat akné.

SILIKONY najdeme v šamponech, kondicionérech, hydratačních krémech i make-upech. Poskytují produktům sametovou texturu a komfortní roztíratelnost. Jsou také voděodolné a dokáží vyplnit a vyrovnat nerovnosti pleti či vlasu, což společnosti často prezentují jako dlouhotrvající hydrataci. Tato bariéra ovšem zachycuje prach, bakterie, pot a mrtvé buňky atd a díky tomu způsobuje akné či zpomalenou produkci nových buněk. Silikony se taky velmi špatně vymývají a mají negativní vliv na životní prostředí, protože nejsou biologicky odbouratelné. Můžete najít v seznamu složek jako amodimethicone, cyclomethicone, dimethicone, methicone, trimethicone, trimethylsilylamodimethicone, dimethiconol, triethoxycaprylylsilane, cyclopentasiloxane, polydimethylsiloxane, siloxane.

Bezpečné opalovací krémy AYAN

V produktech značky AYAN zcela jistě nenajdete ani syntetické vůně, minerální oleje, PEGy, formaldehyd ani ftaláty. Jejich opalovací krémy jsou bezpečné pro zdraví, neobsahují chemické filtry ani nanočástice, které jsou toxické pro živé buňky a mohou vést až k rakovině. Chemické filtry jako je např. oxybenzon totiž pronikají pokožkou, kde se chovají jako fotosenzibilátory, tím zvyšují produkci volných radikálů a tyto látky se tak stávájí potenciálně karcinogenní. V kombinaci se slunečním zářením mohou vyvolat alergické vyrážky (jedná se o silný alergen), mohou způsobit hormonální změny a narušit endokrinní systém.

AYAN naopak vsadil na jednoduché složení čistě přírodních složek. Přírodní opalovací krémy obsahují vysoké množství slunečnicového oleje, který má zjemňující a protizánětlivé účinky a jako UV filtr je ve složení použit oxid zinečnatý (obsahuje 20% této složky chránící před slunečním zářením). Minerální fyzikální filtry jako oxid zinečnatý totiž nepronikají kůží a jsou na slunci stabilní, neobsahují totiž nanočástice. Fungují na principu odrážení slunečních paprsků na povrchu kůže. Bambucké a kakaové máslo pomáhají hydratovat a zklidňovat pokožku a včelí vosk vytváří ochrannou vrstvu, která pomáhá s hojením a regenerací pokožky. Opalovací krémy jsou proto vhodné i pro citlivou pokožku a malé děti, proto je ocení na cestách celá rodina.