Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dopřejte pleti řádnou ochranu proti chladu

Dopřejte pleti řádnou ochranu proti chladu Namáhané pokožce krku, rukou i obličeje je třeba obzvláště v zimě věnovat větší pozornost a dopřát já další vrstvu ochranného krému.
Jana Konečná
5,0 5
1

Dopřejte pleti řádnou ochranu proti chladu zdroj: unsplash.com

Pleť to se střídáním ročních období nemá jednoduché. Na jaře a podzim se na ní vyřádí rychlé střídání teplot v průběhu dne, v létě se na ní podepíše slunce i časté koupání v chlorované vodě a v zimě ji sužuje, chlad, sníh a studený vítr. A zatímco nám je po pořádném přioblečení teplo, tak nabalení těla do několika vrstev oblečení pleti ani vlasům a vlasové pokožce moc neprospívá. Nemůže totiž pořádně dýchat, rychleji se mastí, a na kterých místech se zase hodně vysušuje.

V tomto období je pokožka také náchylná na různé pleťové neduhy, vlasová pokožka zase svědí a občas se v ní začnou ve větší míře tvořit i lupy. Kdepak, pokožka potřebuje své vlastní „oblečení“, ochrannou vrstvu, která ji ochrání nejen před nepříznivými povětrnostními vlivy, ale třeba také trochu zmírní následky toho, co na ní napáchají některé materiály, ze kterých jsou například čepice, šály a rukavice vyrobeny.

Ošetřete ruce

Pokožka na rukou patří mezi nejvíce zatěžované části pokožky vůbec. V zimě pak, i když je chráníme rukavicemi, trpí hodně chladem a povětrnostními podmínkami. Přece jen, když jsme venku, tak rukavice na rukou nemáme nasazené nepřetržitě. Sundáme si je, když hledáme něco v tašce, podáváme si s někým ruku a při jiných příležitostech. Nám se to může stát jako bezvýznamná chvilka, ale křehká pokožka na rukou může utrpět docela šok. Vybavte ruce proto ještě jednou ochrannou vrstvou, která bude fungovat jako taková záloha pro chvíle, kdy si budete potřebovat sundat rukavice. Ochranný krém od Argitalu výborné ochranné a hydratační účinky. Díky obsaženému propolisu také pokožku rukou regeneruje a napravuje škody, které chladné počasí na rukou již stihlo napáchat.

Dejte si záležet i na krku a obličeji

Na krk a obličej také nezapomínejte. Na zimu je obecně vhodné sáhnout po hutnější variantě krémů i odličovacích přípravků. V těch nejchladnějších dnech pak přidejte ke klasickému krému ještě jednu vrstvu v podobě ochranného krému, který bude fungovat právě tak jako další vrstva oblečení – izolovat pokožku od chladu, bránit poškození mrazem a zároveň se postará o to, aby se v ní udržela potřebná hydratace. Navíc může mít i třeba hojivé účinky, jako třeba Měsíčkový ochranný balzám od Weledy. Nebo krém Lavera Basis Sensitive, jež poskytuje potřebnou ochranu speciálně citlivé pokožce či pokožce přecitlivělé kvůli právě probíhající zimě.

Vyzrajte na nachlazení

Známe to asi všichni – kašel, pobolívání hlavy, smrkání a s ním spojený odřený nos. Nějakému nachlazení se během zimy vyhne málokdo. Pořádné nachlazení je sice nepříjemné, ale naštěstí existují přírodní způsoby a prostředky, jak jej trochu zmírnit a zpříjemnit. Balzám na nachlazení od Argitalu obsahuje vonné éterické oleje, jako je eukalypt, jalovec, rozmarýn, levandule, cypřiš a další. Tato směs esenciálních olejů pomáhá uvolňovat ucpané dutiny, působí proti bolestem hlavy a celkově uklidňuje. Základ balzámu je tvořen rostlinným glycerinem a mandlovým olejem, jež se postarají také o podrážděnou pokožku třeba právě v okolí nosu po smrkání.

Univerzální ochranné krémy přibalte do zavazadla na hory

Chystáte se během zimních prázdnin či svátků na hory? Tam je zima o něčem jiném než ve městě. Proto je zde více než jinde na místě přibalit s sebou do zavazadla krém na ochranu pleti proti zimě. Jak to ale udělat, když už tak vám kufr přetéká a další kosmetika se vám tam prostě nevejde? Vsaďte na univerzální krém, který je dostatečně výživný, aby se postaral o suchou pokožku na rukou či nohách, ale zároveň i jemný, aby se postaral o obličej, aniž by jej podráždil. Všechny tyto podmínky splňuje Coldcream od Weledy či Zimní balzám od Martiny Gebhardt. Oba tyto krémy mají navíc velice jednoduché přírodní složení.

Související produkt
Ochranný krém na ruce s propolisem a smilem italským 75 ml
Argital / 289 Kč
Ochranný krém na ruce s propolisem, smilem italským a zeleným jílem obnovuje vysušenou a podrážděnou pokožku rukou. Zvláčňuje a chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy.
Detail produktu