Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak získat vyváženou a bezchybnou pleť?

Jak získat vyváženou a bezchybnou pleť? Chodíte na kosmetiku, pleť si poctivě čistíte i mažete, ale stále se jí něco nelíbí.
Pavlína Klaudová
5,0 5
8

Jak získat vyváženou a bezchybnou pleť? zdroj: pexels.com

Víte, jakou máte pleť? Anebo si dodnes nejste jisti? A co když máte úplně jiný typ pleti, než jste si doposud mysleli, protože vám někdo z „kosmetických poradkyň“ s různými katalogy nakukal něco, co vůbec není pravda? Častou chybou je totiž to, že neposloucháme své tělo a intuici, ale někoho, kdo nám mává před obličejem přebarvenými papírky, plnými výhodných nabídek konvenční kosmetiky. Možná by nebylo od věci ty papírky zahodit a vrhnout se na péči o vaši pokožku s pomocí celostního pohledu a dát šanci přírodě. Ta sice neslibuje zázraky do týdne nebo čtrnácti dnů, ale pracuje systematicky a hlavně dlouhodobě.

Přejít na sekci článku:

Co se mi děje s pletí?

Co se mi děje s pletí? zdroj: pexels.com

Znáte to. Sedíte, díváte se na hordu kosmetiky, která se vám nenápadně nakupila doma, protože jste prostě chtěli vyzkoušet všechny možné zázraky z reklam. A to jen proto, abyste už konečně udělali přítrž mastné, aknózní nebo nepříjemně suché pokožce. Jaké jsou nejčastější chyby, které děláme, a proč je pro nás tak těžké určit si svůj vlastní typ pleti? Mnoho lidí si myslí, že už jim nic nepomůže a je úplně jedno, jestli si koupí krém za stovku nebo kdovíco slibující záležitost za dva tisíce. On totiž i ten nejdražší krém, obsahující jinak skvělé výtažky z rostlin, je k ničemu, pokud do něho přimícháte nějakou tu chemickou mňamku.

To, co ovlivňuje naši pleť, obzvláště u žen, jsou hormony. Vlasy a pokožka reagují na změny v našem těle, a proto se nám více mastí těsně před menstruací, kdy je zákonitě zvýšená hormonální hladina. Tím pádem můžete od někoho, kdo nevnímá tyto pochody, získat diagnózu mastné pleti, ačkoli ji jinak mastnou vůbec mít nemusíte. Stejné je to v pubertě, těhotenství a menopauze. Tělo reaguje na hormonální změny a vše se promítá do naší pokožky. Důležité je sledovat stav naší pokožky komplexně, můžete mít mastnou tvář, ale suché tělo. Vše je velmi individuální a také záleží na roční době, v které se zrovna nacházíme. Hodně dělá i strava, kterou konzumujeme, ale také psychika. Co hodně ovlivňuje naši pleť, je stav jater, proto bychom jim měli věnovat zvýšenou pozornost a pravidelně je detoxikovat.

Naše pleť říká, co prožíváme, je to jakýsi barometr emocí, naše smysly reagují na dění okolo, psychika se odráží v naší tváři. Pokožka zračí světu naše vnitřní já, prezentuje naše vnímání okolí a životní děje. Znáte to krásné české „necítit se ve své kůži“, že? Svědění, skvrny, nepříjemné boláky, vrásky, to všechno jsou projevy toho, jak na tom jsme psychicky. Vyrovnaní lidé vypadají mladší a šťastnější. Říká se, že štěstí a spokojenost maže vrásky. Žít v rovnováze se světem a v harmonii s přírodou, je velmi důležité, protože všechno, co na sebe naneseme nebo sníme, se dostává do krevního oběhu a má vliv na naši pleť. Včetně minerálních olejů a dalších ropných produktů a chemikálií, které naprosto běžně nacházíme ve složení konvenční kosmetiky.