Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

MILLE ULIVI: Pohádka o tisíci a jednom olivovníku

5,0 5
11

MILLE ULIVI: Pohádka o tisíci a jednom olivovníku zdroj: pixabay.com

Mille Ulivi, jak už sám název nabízí, má co do činění s olivami. Konkrétně s olivovníky. Dokonce s tisíci olivovníků! Tak se totiž v překladu tato italská firma jmenuje: Tisíce olivových stromů. To je docela název jako pro pohádku… No, proč ne.

Bylo nebylo, v italských končinách u historického městečka Fermo žil Carlo Natale, charizmatický chemik, biolog, kosmetolog a především milovník své kultury, tradice, dědictví, přírody i jídla. Jednoho dne, poté, co opustil svou rodnou zemi směrem na západ do Jižní Karolíny, přišel jakýsi popud objevit opravdu funkční přírodní kosmetiku. Dlouho hledal ty nejúčinnější rostliny, už od mala ovšem věděl o síle těch malých zelených plodů. Volání bylo příliš silné, musel říci “arrivederci” Spojeným státům a navrátit se k olivovým kořenům. Symbolicky na své nové zahradě zasadil první “ulivi”, ze kterých snad jednou budou olivové háje, jaké si pamatuje z dětství. Nezapomínal ale na svou vizi, využil nových olivovníků a k čemu by mu byly, kdyby se na ně a jejich chutné olivy pořádně nepodíval? Já vím, já vím- k vínu, na spaghetti, na pizzu, trochu do insalata…

Olivová láska

Jakožto rodilý Ital, od dětství byl obklopen půvabem italských kopců, hájů i lesů. V domě na zahradě, kde vyrůstal, měli jeho rodiče sady se stovkami olivovníků. Tam se jako malý chodil schovávat, utíkat před světem a v korunách stromů snít tajná přání. Ty olivové stromy byly jeho nejlepšími přáteli. Naučil se mít respekt k přírodě kolem a uvědomoval si nezbytnost těchto tak často drancovaných prvků italských svahů. Dětství strávené v útrobách olivových hájů mu bylo inspirací, které dalo za vznik milým olivám (od prvního dne, kdy nám dorazily ony krásné dřevěné obaly s ještě obdivuhodnějším obsahem, se chytl tento interní název “milé olivy” napříč celým Biooo - a my ty milé olivky prostě milujeme).

MILLE ULIVI: Pohádka o tisíci a jednom olivovníku

Od samých začátků Carlo Natale věděl, co vše takové olivy mohou přinést lidskému tělu, neotálel ani vteřinu a rozhodl se o své poznání podělit. Na cestě objevování, jakými všemi způsoby lze s olivami, olivovými listy i dřevem pracovat, narazil na spoustu dalších přírodních a neméně zázračných surovin, jejichž síly spojil dohromady a úderem roku 2010 vznikly Mille Ulivi, Ecocertem certifikováná přírodní italská kosmetika nabízející snad jen to nejlepší. Jeho úcta k olivovníkům se popřít nedá, neboť dřevo, ze kterého se obaly vyrábí, je už jednou recyklované (v podstatě odpad). K poražení stromu za účelem pohledných obalů tedy nikdy nedochází. Každý kousek je tak jedinečným originálem s historií až stoletého stromu ze slunečných olivových hájů, jak naznačují letokruhy. Celek doplňují snad už jen ruce místních italských umělců, kteří dřevo opracovávají a vypalují logo Mille Ulivi připomínající větve a listy olivovníků. Jsou velmi hrdí na svůj původ, jednají v největším respektu k označení Made-in-Italy a tak od nápadu až po finální produkt se snaží dodržet veškeré kvality a řemesla italských tradic.

Průkopnické kmenové buňky

Nejdou popřít Nataleho hlavní zájmy, ze kterých vychází, a to je biologie a kosmetologie (samozřejmě také Itálie). Při svých prvních badatelských dobrodružstvích ve světě přírodní kosmetiky se rovnou zajímal jen o ty nejlepší ingredience a na zub se podíval i funkčnosti každé látky. Jejich produkty jsou tedy poměrně avantgardním spojením vědy a přírody, samozřejmě bez parabenů, silikonů, sulfátů, ropných složek, syntetických parfemací a látek živočišného původu. Obsahují přesně 98,9% přírodních látek a více než 10% z nich je z organického zemědělství. Nejvýznamnější ingrediencí, mimo pravé italské olivy, jsou kmenové buňky z gardénie. Ne jen tak pro nic za nic je gardénie symbolem krásy a elegance. Obsahuje naprosto unikátní látky, které mají velmi rozsáhlou a značnou schopnost ochraňovat kolagen v pokožce a zároveň aktivně zvyšovat tvorbu nového, čímž se zamezuje jeho ztrátě a pomalé (nebo žádné) obnově. Tyto kmenové buňky jsou mimo jiné blízké lidským buňkám, proto v našem těle vykazují tak úžasné odezvy.

Je zbytečné zmiňovat se o tom, jak uspokojivě ty ručně opracovávané olivové obaly vypadají doma na poličce. Ale máme-li se řídit pravidlem: „Nesuď knihu podle obalu,” není se čeho bát, uvnitř totiž na vás čeká příběh temperamentní Itálie skloubený s láskou olivových hájů. Skoro jako pohádka, že?