Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Mandlový pleťový olej Weleda

Recenze: Mandlový pleťový olej Weleda Mandlový pleťový olej je díky svému jednoduchému, ale účinnému složení všestranným přípravkem. Nejvíce však pomůže citlivé a jemné pleti.
Mája Ráblová
4,0 5
5

Recenze: Mandlový pleťový olej Weleda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

A voní vám marcipán? Ano, ano, Mandlový pleťový olej od Weledy voní přesně tak. Ale samozřejmě to není to největší plus, které u tohoto produktu můžete nalézt, spíš je to takový malý bonus.

Upřímně, v pleťové péči jsem poměrně přísný recenzista, avšak rostlinné oleje a směsi olejů jsou taková moje slabost, obzvlášť když je složení tak krásné jako u Mandlového pleťového oleje. Obsahuje, až překvapivě, mandlový olej, dále olej ze švestkových pecek a k tomu extrakt z trnkových květů.

Mandlový pleťový olej je výborně vstřebatelný, pleť zanechává sametovou a ti, kteří se bojí mastnoty (protože olej), mohou uklidnit svůj zrychlený tep, protože to se vám rozhodně při zachování správných postupů nestane. Stačí správně zvolený olej k vašemu typu pleti aplikovat na vlhkou pleť nebo v dlani udělat směs oleje a tekutiny, což může být voda, květový hydrolát, tonikum, aloe vera šťáva apod. Olej je tělu mnohonásobně přirozenější než krém, který zůstává na povrchu pleti, přes který pokožka nemůže dýchat a samočistit se. Výhodou sice je, že nás krém ochrání od vnějších vlivů, jako je prach a nečistoty, částečně před UV zářením apod., ale právě olej podporuje přirozené procesy v pokožce a jejích hlubších vrstvách.

Kdo nevyzkoušel olej na pleť, jako by nebyl, respektive nevěřil, že taková péče může vůbec vyhovovat někomu, kdo nemá extrémně suchou pleť. Opak je však pravdou a právě oleje jsou schopny účinně stabilizovat mastnou pokožku. Tento mandlový je určen především pro jemnou a citlivou pokožku, pleť se sklonem k červenání, vysoušení se, tvoření šupinek, pleť křehkou a náchylnou na ekzémy a vyrážky, zároveň ale poslouží mladistvé pleti, pleti smíšené a neméně jej oceníte v případě prvních ale i třetích vrásek. Olej lze použít i na ty nejmenší právě díky svému čistému složení. Navíc většina dětské přírodní péče je z větší části na bázi mandlového oleje.

Skleněná lahvička má kvalitní dávkovací uzávěr, díky kterému vám vykápne jen tolik kapek, kolik si opravdu přejete. Olej je bohatý na vitaminy, minerály a antioxidanty, a díky svému jednoduchému čistému složení je velice multifunkční. Můžete ho aplikovat nejen na obličej, ale také do přesušených konečků vlasů, na rty, pro podporu růstu řas, proti podráždění a odření kůže v místech, kde je pokožka mechanicky namáhána, případně kde se tře například při sportu o oděv nebo při chůzi v nových botech.

Mandlovým či jiným olejem se můžete i skvěle odlíčit při nakapání na vlhký bavlněný tamponek nebo konjakovou či mořskou houbičku. Avšak mandlový je více než vhodný i pro odlíčení a následnou péči o oči a očí okolí.

Mandlový pleťový olej je vhodný pro všechna životní období a i tu nejnáročnější pleť. Lehká konzistence zajistí snadné vstřebání bez pocitu mastnoty a ucpávání pórů. Výživné složení zaručí péči pro suchou i stárnoucí pokožku a podpoří regeneraci a elasticitu.

Za mě je to jeden z nejpříjemnějších olejů a zároveň jeden z nejlepších produktů od Weledy. Opět platí, že v jednoduchosti je krása! :-)