Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Něžný peeling vs. Peeling na obličej

Recenze: Něžný peeling vs. Peeling na obličej Jemné peelingy od Natura Siberica pleť citlivě vyčistí, odstraní odumřelé kožní buňky a sibiřské rostliny se postarají o výživu těch nových.
Karolína Kinclová
4,0 5
5

Natura Siberica: Něžný peeling vs. Peeling na obličej zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Krásný design, nízká cena, funkci splní, pěkně voní, nadupané přírodou jsou také… Která žena se na tohle ještě nechytla? Klasicky jsem k ruské značce Natura Siberica byla lehce skeptická, ale po předchozím překvapení s rakytníkovou maskou na vlasy, která si mě naprosto získala, jsem už nebyla tolik překvapená, že i ty peelingy jsou tak super. A chtíc nechtíc si mě také naprosto získaly.

Rozdíly mezi peelingy

Povím vám tajemství, proč jsem se rozhodla vyzkoušet oba peelingy najednou, tedy jeden po druhém samozřejmě. Já jsem si totiž nevšimla, že jeden peeling je na suchou a normální pleť (Něžný peeling obličeje - má zelený obal) a druhý peeling je na mastnou a smíšenou pleť (Peeling na obličej - má fialový/růžový obal). A protože mě tyto docela podstatné informace minuly, zajímaly mě právě rozdíly mezi nimi, když jeden je označený jako něžný/jemný a druhý jako exfoliační a tedy neříká nic moc o hrubosti peelingu, i když moje vlastní zkušenost je taková, že exfoliační značí spíše jemnější peelingy. Navíc, když se podíváte na konzistence a peelingová zrnka, zjistíte, že na pohled nejen vypadají stejně a také téměř identicky voní.

Peelingy jsem mezi sebou střídala, jak mi přišly pod ruku, a byla zvědavá, jestli tedy pocítím či uvidím nějaký rozdíl. A musím konstatovat, že kdybych se nepodívala na složení, s čestným svědomím prohlásím, že se jedná o jeden a ten samý produkt. Ten s růžovým obalem (Peeling na obličej) je možná lehce voňavější, sladší a více ovocný, za to asi mohou ty obsažené maliny. Jinak jsou oba peelingy velmi jemné, ne tak jemné, že by práci neudělaly, ale jemné jsou, proto bych se nebála použít je i na citlivější pleť.

Použití a účinky peelingů

Výrobce u obou peelingů doporučuje používat 1-2x týdně na vlhkou pleť, já jsem jej používala tak 4x týdně (a dokonce ráno) a obličej mám pořád na svém místě, jen je mnohem jemnější. :-) Ale šlo spíše o výjimečný případ, kdy jsem si spálila tváře a nos horským sluníčkem a pleť se mi začala loupat. Peeling byl tak nutný častěji než normálně, ale i přes spálenou pokožku mi abrazivní částečky (což je v obou produktech nadrcený prášek z meruňkových jader) byly příjemné, naopak velmi jemně odstranily zšupinatělou pokožku. Nakonec obsažené pečující složky se postaraly o dostatečnou výživu a hydrataci.

Bez ohledu na to, jestli jsem po peelingu pokračovala krémem, mým milovaným mokřadkovým olejem nebo rovnou BB krémem, přírodní extrakty v obou produktech vždy obstály, i co se týče výživové péče. Po peelingu či preciznějším čištění mám pleť většinou suchou, ale to jsem tentokrát řešit nemusela. Moje pleť má tak trochu svůj svět - jednou je suchá, jednou se mastí od rána do noci, pak si myslí, že je mi znovu 13 let a rozhodne se být náladová a pubertální… Nekonečný příběh tohle! Každopádně chci říct, že ať jsem použila peeling na suchý typ nebo na mastný, pleť byla ve finále pokaždé tak nějak vyrovnaná, spokojená a pubertální výkřiky na mém obličeji se rozhodně nezhoršily, ba se spíše odmlčely. :-)

Složení peelingů

Něžný peeling obličeje - o peeling se vám postará prášek z meruňkových pecek, o výživovou a pečující část nespočet exotických rostlin, jako je například tužebník jilmový (zmírňuje nadměrné maštění pokožky, také je protizánětlivý a pomáhá tak léčit akné), extrakt z arálie, sibiřský psineček nebo kakost sibiřský. Co se týče těch nepřírodních složek, možná vás zarazí téměř na začátku INCI látka zvaná octyldodecanol, což je syntetické rozpouštědlo, umožňuje tak dalším látkám, aby byly pro uživatele příjemnější. Není se ovšem čeho bát, tato látka může podráždit jen opravdu extrémně citlivé jedince a je tak považována za bezpečnou. ;-)

Peeling na obličej - stejně jako u Něžného peelingu obličeje se o abrazivní částečky stará prášek z meruňkových pecek. Hlavní pečující složkou je extrakt z jerlínu japonského, který obsahuje vysoké množství vitaminu P (rutinu). Funguje jako výborný antioxidant a posiluje buněčné stěny, čímž zvyšuje elasticitu pokožky. Dále peeling obsahuje maliník, orlíček sibiřský, jalovec, jeřáb sibiřský nebo hydrolát z heřmánku modrého. Co se týče syntetických látek - není se čeho bát! :-) V peelingu jsou obsaženy ve stopovém množství a pleť nevystavují žádnému riziku.