Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Oční krém s aloe vera Santaverde

Recenze: Oční krém s aloe vera Santaverde Sehnat krém na citlivé oční okolí může být obtížné. S očním krémem Santaverde se bát nemusíte. Má naprosto čistě přírodní složení zaměřené na péči o oči a okolí.
Marcela Fröhlichová
4,2 5
6

Recenze: Oční krém s aloe vera Santaverde zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Jedna z nejčastějších téměř hamletovských kosmetických otázek bývá, jestli je nutné používat oční krém nebo ne. Ve vzduchu neustále létají pochyby zda nejsou oční krémy jen další marketingový tah a péče tak nějak navíc. Co si o tom myslet? Asi kolik očí tolik názorů. Dneska bych chtěla nabídnout pohled mýma očima na tuhle problematiku a vzít si k tomu rovnou jeden konkrétní produkt jako příklad.

Proč používat oční krém?

Osobně si myslím, že oční krém je potřeba, ale ne ledajaký. Z vlastní zkušenosti vím, že najít dobrý oční krém je práce docela náročná a často je to dražší záležitost - ve finále se ale námaha i investice vyplatí. Pleť kolem očí je totiž nejtenčí a je velice náchylná k dehydrataci, také proto se zde nejvíce tvoří vrásky, byť jsou to často vrásky od smíchu. Oči samotné jsou velice citlivý orgán, pokud nosíte brýle či jste alergičtí nebo z nějakého důvodu máte citlivé oči, je zde o důvod více vzít tuto problematiku zodpovědně do rukou. Dá se to shrnout takto, pokud je vám přes třicet nebo přes čtyřicet a máte citlivé oči, oční krém je pro vás nutný.

Běžné krémy nemusí vyhovovat právě citlivému okolí a sliznici očí, protože mohou obsahovat dráždivé složky nebo vůně. To, co snesete na zbytku obličeje nemusíte snést na jemné pokožce kolem očí. A řekla bych, že je zde ještě jeden argument, pokud se líčíte každý den nebo velmi často, je důležité aby oční krém jaksi neumastil oční víčko, aby líčení - stíny, linky a řasenka dobře držely a neslévaly se. Oční krém by tedy mimo jiné měl být i lehký a nemastný, dobře se vstřebávající a hydratující, pro zbytek pleti si klidně můžete dopřát větší hutnost.

To jsou mé argumenty pro používání očního krému, neb já mám velmi citlivé oči, slzí mi při větru, při slunci, v metru prostě kdykoliv se jim zrovna něco nelíbí, jsem světloplachá, krátkozraká, prostě citlivka. A kromě toho moje pleť už překročila pomyslnou věkovou hranici čtyřicet. A tak vybírám krémy hodně pečlivě a pravdou je, že máloco mi sedí, ale to, co mi vyhovuje, už pak nedám dlouhodobě z ruky. Jako třeba oční krém od Santaverde bez parfemace pro citlivou pleť!

Aloe vera jako přidaná hodnota

O značce Santaverde jste mohli slyšet v souvislosti s aloe vera, protože aloe vera je alfou a omegou přípravků této značky. Santaverde používá aloe vera v základu všech svých výrobků a takto se vymyká na kosmetickém trhu s běžnou produkcí, protože v drtivé většině produktů je základem voda a glycerin, případně voda a oleje. Santaverde používá aloe vera, která je pěstována ve slunné Andalusii tj. na jihu Španělska na pobřeží Středozemního moře. Jedinečný je také způsob zpracování aloe vera, a to ruční zpracování. Proč o tom mluvím? Protože když si mám koupit 10 ml krému za cca 800 Kč, musím vědět jestli je tam opravdu přidaná hodnota, která za to stojí. Ne vždy tomu tak je. A po důkladném přečtení složení u hyperdrahých produktů ať už chemického či přírodního složení, jaksi tu hodnotu nevidím. Často platíme za značku, obal a pár lepších ingrediencí. Poměr cena/výkon je však důležitá pro všechny spotřebitele, to se asi shodneme. Možná má Santaverde obal minimalistický v krabičce, možná vás neoslní zlatou pikslou, ale můžete si být jisti, že nekupujete zajíce v pytli za spoustu peněz. Malá tubička krému na oči s obsahem 10 ml se zdá být opravdu mrňavá za tu cenu, ale vzhledem k tomu, že je opravdu určena jen na oční okolí a stačí vám maličké množství krému každý den, tak vám takto malá tubička vydrží několik měsíců, a když podělíte měsíce cenou tubičky, hned se člověku zdá cena schůdnější.

Složení očního krému bez parfemace Santaverde

Dlouho jsem hledala krém opravdu bez parfemace a vysokého obsahu alkoholu, protože moje citlivé oči holt všechno špatně snáší. A když porovnám krém na pleť s krémy pouze na oční okolí, vidím vždy jasně rozdíly (anebo je nevidím a tím pádem nehledám v takových vodách). Oceňuji, že zde je obsah alkoholu až na devátém místě ve složení. Alkohol je v produktech používán jako konzervant a pro obzvlášť citlivé jedince může být potenciálním alergenem, proto já se mu pokud možno vyhýbám a hledám produkty s nižším obsahem.

Před alkoholem ve složení stojí v zástupu na prvním místě už zmiňovaná blahodárná a uklidňující aloe vera (Aloe Barbadensis Leaf Juice) a pak zástup kvalitních rostlinných olejů, jako je jojobový (Simmondsia Chinensis Seed Oil) - jeden z nejvýživnějších, regenerujících olejů/vosků. Dále pak kokosový olej (Cocos Nucifera Oil), který zvláčňuje, vyživuje a uzamyká hydrataci, speciální olej ze světlice barvířské (Carthamus Tinctorius Seed Oil), který je podobný slunečnicovému oleji a vyniká právě tím, že neobsahuje žádnou vůni a je ideální právě pro suchou pleť. Olej z rakytníku řešetlákového (Hippophae Rhaimnoides Fruit Oil) je nadupaný antioxidanty, které potřebuje pleť, aby zabránila předčasnému stárnutí a vráskám.

Ze složení nemůžeme ani vynechat extrakt ze světlíku lékařského (Euphrasia Officinalis Extract), který je také na předním místě ve složení. Jak je známo, světlík lékařský se přímo používá na oční problémy - při únavě, podráždění, zánětu očních spojivek atd. To, že se objevuje tahle bylinka ve složení očního krému velice oceňuji, dává to smysl a podporuje to moje zkušenosti, že správný oční krém by měl prospívat i očím nikoliv jen pleti. To jsou asi klíčové složky spolu s bambuckým máslem, které umí účinně hydratovat a zároveň nezatěžovat pleť. Ve složení krému je toho samozřejmě mnohem více.

Uživatelské vlastnosti očního krému Santaverde

Když shrnu uživatelské vlastnosti, tak krém mi byl příjemný hned ze začátku. Vysoký obsah aloe vera spolu se světlíkem mají příjemnou chladivou vlastnost, krém je lehoučký a přesto dokáže hydratovat pleť dlouhodobě. Nedělá žádnou paseku v kombinaci s líčením, neboť se rychle vstřebá, stačí ho maličko, a proto je možné s ním i optimálně šetřit.

Já jsem po tomto krému sáhla ve chvíli, kdy jsem chtěla zkusit něco jiného. Byla jsem dlouhodobě spokojená s očním fluidem od Martiny Gebhardt, ale chtělo to po roce nějakou změnu. Ach ta nekonečná touha zkoušet novinky, i když stávající produkt funguje!

Tyto dva produkty, jsou pro mě nejkvalitnější oční krémy z celého sortimentu v cenové relaci trochu vyšší střední třída. Santaverde má totiž i dražší oční krémy. Pokud hledáte něco velice kvalitního v této třídě, myslím, že tento krém na oči bez parfemace by mohlo být fajn i pro vás. :-)