Recenze: Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami od Mádary

3,8 5
4

Recenze: Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami od Mádaryzdroj: biooo.cz

Maska s AHA kyselinami a celkově kosmetika s obsahem ovocných kyselin je teď na podzim (a v zimě) obzvláště vhodná. Nehrozí totiž vznik hyperpigmentací, které se můžou objevit, pokud po aplikaci AHA kyselin vyrazíte na sluníčko. Jinak ale mají AHA kyseliny skvělé účinky. Kromě toho, že odstraňují odumřelé buňky a pleti tak poskytují přirozený peeling (ten je na rozdíl od toho chemického na pleť mnohem šetrnější).

AHA kyseliny také urychlují regeneraci pokožky a jsou proto vhodné na zmenšení drobných jizviček (samozřejmě ne čerstvých) či vrásek. Dokáží pořádně do hloubky vyčistit póry. Předcházejí tak jejich ucpávání a nežádoucí tvorbě pupínků. Pomáhají, ale i při pupíncích již vytvořených. Urychlí jejich hojení a vydezinfikují je, aby se do nich zpětně nezanesla nějaká infekce.

Rozjasňující peelingová AHA maska Mádara má gelovou konzistenci a velmi snadno se nanáší a následně i smývá. Její velkou výhodou je, že se prodává ve dvou velikostech. Takže si můžete koupit menší balení na zkoušku, jestli bude vaší pleti vyhovovat. Na rozdíl od ostatních masek je však u AHA kyselinové masky třeba hlídat dobu působení. Klasickou masku nanesete, a i když překročíte dobu působení, tak se většinou nic nestane. U masky s ovocnými kyselinami by ale mohlo dojít k podráždění citlivější pokožky. Na obalu se uvádí doba působení 3-10 minut pro zralou, suchou a normální pleť a 5-15 minut pro mastnou a smíšenou. Já mám pleť normální až lehce smíšenou a masku jsem nechávala bez problému působit 15 minut a žádné podráždění se nekonalo.

Recenze: Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami od Mádary

Po nanesení je úplně normální pocit drobounkého mravenčení až píchání jemných jehliček. To pracují AHA kyseliny. Ale pokud by vás maska šíleně pálila nebo moc štípala, tak okamžitě smýt! Také je normální, že máte pleť po smytí masky trochu víc načervenalou než u klasických masek. Opět jen lehce, žádný rudoch by z vás být neměl. Začervenání zhruba do půl hodiny zmizí a pleť zůstane jen krásně zdravě narůžovělá a sjednocená. Kvůli počátečnímu zčervenání si však nedělejte masku na poslední chvíli před odchodem z domu.

Po smytí masky si hned na první pohled všimnete projasněnější pleti a menších pórů. Pleť je navíc skvěle zjemněná a příjemně hladká na dotek. Při pravidelném používání jednou týdně se i vytrvalé pupínky dají na ústup. Masku však můžete používat i lokálně na pupínky třeba třikrát do týdne. Výrazněji to urychlí jejich hojení. Po smytí doporučuju ošetřit pleť silným hydratačním krémem nebo výživným olejem. Díky odstraněné vrstvě odumřelých buněk pleť nasává výživné přípravky doslova jako houba.

Recenze: Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami od Mádary

Základ masky tvoří samozřejmě AHA kyseliny, konkrétně kyselina mléčná, a výtažky z černého bezu a kdoule. Navíc obsahuje výtažek z rostliny konjac, která se používá jako mycí houba s přirozenými peelingovými schopnostmi. Maska obsahuje i levandulovou květovou vodu, která pleť zklidňuje a také regeneruje. Navíc je obohacena o minerální pigmenty, nejspíše pro výraznější rozjasňující efekt. To by lidem, kteří všeobecně nemají rádi třpytky v kosmetických přípravcích, mohlo vadit. Za sebe však musím říct, že jsem si jich ani nevšimla.

Jak se vám článek líbil?