Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Šalvějová maska Martina Gebhardt

Recenze: Šalvějová maska Martina Gebhardt Šalvějová maska v Demeter kvalitě od Martiny Gebhardt pečuje o aknózní, mastnou a problematickou pokožku díky svým antibakteriálním účinkům.
Pavlína Klaudová
5,0 5
3

Kosatec obecně mírní činnost mazových žláz. Přidává se proto do šamponů pro mastné vlasy. Prášek z kořene se používá k bělení zubů. zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Dlouhodobě jsem bojovala s mastnější pletí, ale od doby, co používám éterické a rostlinné oleje, si nemůžu stěžovat. Přesto mě přemohla zvědavost při nenápadném prohlížení naprosto jedinečné kosmetiky od Martiny Gebhardt - hlavně kvůli tomu, že si ulítávám na naprosto čisté, organické kosmetice, která nabízí (ideálně) za málo peněz hodně muziky. Samozřejmě že se rozmýšlíte, co si v té záplavě úžasných produktů pořídit a máte pochybnosti, jestli do ní investovat. Ale moje hrátky s organickou kosmetikou mě přesvědčily, že se opravdu vyplatí nebýt držgrešle a dát své pleti něco opravdu dobrého. Navíc při čtení složení výrobků této značky zaplesá srdce nejednoho milovníka opravdu čistě přírodní kosmetiky.

Šalvějová maska – nenápadná, čistá a krásně vonící

Nakonec jsem sáhla po šalvějové masce na obličej, protože masky jsou něco, co doopravdy můžu a baví mě je zkoušet. Sice jsem si říkala, že s ní nebude taková sranda, jako když si na sebe napatláte tu ze zeleného jílu a děsíte tím okolí, ale co už, zvědavost byla silnější. Prostě nastal čas nebýt chvilku za Shreka. A přípravky na obličej se mají beztak obměňovat. Šalvějová maska od Martiny Gebhardt je sice určena pro mastnou a problematickou pokožku, ale co už, šalvěj ještě nikomu nikdy neublížila, že.

Když sloupnete ochrannou vrstvu na masce a mrknete na to, co se skrývá uvnitř toho malého, roztomilého, bílého kelímku, zažijete překvapení. Pro ty, kteří jsou zvyklí na poměrně hutné, špatně se roztírající masky, které vytvoří na tváři neproniknutelnou vrstvu čehosi podivného, to bude určitý šok. Konzistence masky je totiž velmi lehká, něco jako když máte opravdu kvalitní a dobře roztírající se BB krém. Při prvním přičichnutí vás polechtá v nosu jemná, nevtíravá a velmi příjemná květinově bylinná, spíše sladší vůně. Ačkoli někteří nemusí reagovat na vůni šalvěje příliš nadšeně, myslím, že v této masce ji snese úplně každý. Je totiž navýsost příjemná. Samotnou mě to pozitivně překvapilo, protože šalvěj moc nevyhledávám, pokud není jo nějaký akutní problém a dávám přednost bylinám a květům s podobnými léčivými účinky.

Co vám šalvějová víla udělá s pletí?

Šalvěj je známá pro svoje výborné antimikrobiální účinky. Dokáže eliminovat nevzhledné boláky, velmi dobře hojí, snižuje viditelnost jizev. Proto se velmi často používá do produktů pro péči o problematickou pleť. Revitalizuje, má takovou sílu, že je schopná zhojit i pásový opar. A kdo by nechtěl mít tuto dobrou hojivou vílu doma, když umí tolik kouzel. Přírodní ranhojička, která navíc přináší pocit euforie a působí jako relaxant, když se ocitáte v rukou stresu, je přímo stvořená k tomu, by se o vás starala.

A jak to vypadá, když se rozhodnete svěřit do její laskavé péče a pořídíte si bílý, voňavý, šalvějový kelímek od Martiny Gebhardt? Samotná aplikace masky je velmi pohodová, skvěle se roztírá, nedělá hrudky, s kůží si vyloženě „sedne“. Co mě hodně udivilo, bylo to, že ji moje tvář prakticky celou vypila. Nenanášela jsem velké množství, ale byla jsem vážně v šoku z toho, jak se mi vcucla do kůže a nebylo vůbec potřeba ji smývat, protože z ní na kůži nezbyl ani sebemenší zbyteček. Osobně si myslím, že ani není potřeba u takového typu masky řešit, jestli po její aplikaci použijete vodu anebo ne. Pokud to poněkud přeženete a nanesete hutnou vrstvu, stačí ji jenom otřít odličovacím tamponem.

Byla jsem velmi překvapená tím, jak hebkou jsem po ní měla pleť a jak neuvěřitelně příjemná byla na dotek. Neříkám, že jsem této značce nevěřila, protože jsem na ni slyšela jenom samou chválu, ale nemohla jsem se nějak odhodlat k tomu, abych si koupila větší balení, čehož jsem začala dost brzy litovat. Tato maska je prostě skvělá a určitě stojí za to si ji pořídit. Kromě toho, že má neuvěřitelné účinky na pleť, může být velmi dobrým pomocníkem, když máme zblázněnou pleť díky hormonům. Šalvěj totiž působí nejen na kůži, ale také vyrovnává hormonální hladinu a doporučila bych ji každé ženě jako nenápadnou průvodkyni ve dnech, kdy se nám plaší hormony a nepěkně se projevují na naší pleti. Já osobně si brzy pořídím větší balení, protože jsem se do ní naprosto zamilovala!