Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vyzkoušeli jsme: Rozjasňující peelingová maska Mádara

Vyzkoušeli jsme: Rozjasňující peelingová maska Mádara Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami od Mádary je skvělá na rozjasnění pleti a při dlouhodobém používání si poradí i s pupínky.
Jana Konečná
4,2 5
12

Peelingová maska s AHA kyselinami od Mádary zdroj: MÁDARA

Všichni si na jaře přejeme pro svou pleť zdravou barvu a svěží vzhled. Po náročném období zimy, kdy naše pleť trpěla teplotními výkyvy, můžeme dopřát jarní úklid i naši pleti. Šetrný detox pomocí masky s AHA kyselinami, dodá pleti právě tu svěžest, po které toužíme.  Díky odstranění odumřelých buněk pomocí peelingové masky může naše pleť zase dobře "dýchat", protože se zbavila nepotřebného nánosu. A narozdíl od chemického peelingu je peeling s AHA kyselinami pro pleť mnohem šetrnější. 

AHA kyseliny urychlují regeneraci pokožky, a proto jsou vhodné na zmenšení drobných jizviček či vrásek. Dokáží do hloubky vyčistit póry, předcházejí tak jejich ucpávání a nežádoucí tvorbě pupínků. Urychlují také hojení pupínků, dezinfikují je, aby se do nich zpětně nezanesla infekce.

Rozjasňující peelingová AHA maska Mádara má gelovou konzistenci a velmi snadno se nanáší a následně i smývá. Její velkou výhodou je, že se prodává ve dvou velikostech. Takže si můžete koupit menší balení na zkoušku a vyzkoušet, jestli bude vaší pleti vyhovovat. Na rozdíl od ostatních masek je u masky s AHA kyselinami potřeba hlídat dobu působení. Klasickou masku nanesete, a i když překročíte dobu působení, tak se většinou nic nestane. Ale u masky s ovocnými kyselinami by mohlo dojít k podráždění citlivější pokožky. Na obalu se uvádí doba působení 3-10 minut pro zralou, suchou a normální pleť a 5-15 minut pro mastnou a smíšenou. Já mám pleť normální až lehce smíšenou a masku jsem nechávala bez problému působit 15 minut a žádné podráždění se nekonalo.

Po nanesení masky na pleť je úplně normální pocit drobounkého mravenčení až píchání jemných jehliček. To pracují AHA kyseliny. Ale pokud by vás maska hodně pálila nebo moc štípala, tak je potřeba ji okamžitě smýt! Také je normální, že máte pleť po smytí masky trochu víc načervenalou než u klasických masek. Opět jen lehce, žádný rudoch by z vás být neměl. Začervenání zhruba do půl hodiny zmizí a pleť zůstane jen krásně zdravě narůžovělá a sjednocená. Kvůli počátečnímu zčervenání si však nedělejte masku na poslední chvíli před odchodem z domu. Pozor také na vznik hyperpigmentací, které se můžou objevit, když po aplikaci AHA kyselin vyrazíte na sluníčko. Ideální je použít masku večer před spaním a ráno vyrazit svěží do ulic.

Po smytí masky si na první pohled všimnete projasnění pleti a menších pórů. Pleť je navíc skvěle zjemněná a příjemně hladká na dotek. Při pravidelném používání jednou týdně se i vytrvalé pupínky dají na ústup. Masku však můžete používat i lokálně na pupínky třeba třikrát do týdne. Výrazněji to urychlí jejich hojení. Po smytí doporučuju ošetřit pleť silným hydratačním krémem nebo výživným olejem. Díky odstraněné vrstvě odumřelých buněk pleť nasává výživné přípravky doslova jako houba.

Základ masky tvoří AHA kyseliny, konkrétně kyselina mléčná, a výtažky z černého bezu a kdoule, navíc obsahuje výtažek z rostliny konjac, která se používá jako mycí houba s přirozenými peelingovými schopnostmi. Maska obsahuje i levandulovou květovou vodu, která pleť zklidňuje a také regeneruje. Navíc je obohacena o minerální pigmenty pro výraznější rozjasňující efekt. To by mohlo vadit těm, kteří všeobecně nemají rádi třpytivé pigmenty v kosmetických přípravcích. Za sebe však musím říct, že jsem si jich ani nevšimla. Každopádně masku budu používat pravidelně především pro její hojivé účinky a pro ten krásný svěží efekt.

Související produkt
Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami, Peel 60 ml
MÁDARA / 734 Kč
Rozjasňující peelingová maska s kyselinou mléčnou stimuluje regeneraci buněk, sjednocuje tón pleti, vyhlazuje jemné linky, zjemňuje pokožku a zmírňuje akné.
Detail produktu