3x pro milovníky levandule od Sportique

5,0 5
1

3x pro milovníky levandule od Sportiquezdroj: sportique.cz

Moje obliba přírodní kosmetiky a levandulové vůně ze mě před ostatními dělá zajímavého exota. Nedivila jsem se tudíž moc, když u mě jako dárek zakotvila sada kosmetiky s levandulovou vůní od firmy Sportique. Krém na ruce, bambucké máslo a tělový krém. Proč ne, děkuji pěkně, rozhodně lepší a nápaditější, než ohrané sety „luxusní“ kosmetiky plné pegů, parabenů a jiné chemie. Byla jsem moc zvědavá, jak si tyhle napohled krásné produkty, všechny na bázi bambuckého másla, potykají s mojí náchylnou kůží.

Zbožňuju vůni levandule. I z aromaterapeutického hlediska - používá se od nepaměti k potlačení projevů úzkosti, nespavosti, bolení hlavy, nevolnosti a mnoha dalších neduhů. Výrobky Sportique obsahují esenciální olej z levandule v té nejčistší formě. Tak jo, pojďme na to.

Bambucké máslo

O bambuckém másle toho chci říct nejvíc, protože tvoří základ ostatních krémů. Nejen, že bambucké máslo pokožku vyživuje, ono ji i napomáhá léčit. To je první důležité poznání, které vám pomůže při rozhodování a které vám i osvětlí, proč jej obsahuje většina výrobků přírodní kosmetiky Sportique. Bambucké máslo je něco jako nejlepší kámoš pokožky. Obzvláště v zimních měsících, kdy nás všechno kolem vysušuje. A jelikož je přírodní, skvěle se vstřebává do kůže. Másla stačí aplikovat trochu, je velmi hutné, tak jak by mělo být. Nechte ho rozpustit v dlaních - tak jak byste to udělali se skutečným máslem. Někdo si stěžuje, že je moc mastné. Není, pokud si ho nedáte dvě naběračky. Méně je někdy více. Dlouho vydrží i na kůži – doslova ho pod ní cítíte. Udělejte tohle: podívejte se na krabičku, na její složení. Co tam vidíte? Dvě přísady: čisté bambucké máslo a levandulový esenciální olej. Žádné chemikálie, které se ani nedají vyslovit.

Bambucké máslo Sportique v plusech a mínusech:

 • velmi široké spektrum použití – od strijí po ekzémy
 • protizánětlivé účinky
 • výborné na popáleniny nebo spálenou kůži po opalování
 • urychluje hojení drobných bolístek na kůži
 • krabička se takřka nedá vypotřebovat!
 • nabírání není vždy nejsnadnější, máslo se musí nechat rozpustit v rukou

 

Krém na ruce

Moje ruce mají tradičně tendenci hodně vysychat. Někdy až do té míry, že ohýbat klouby je pro mě až mírně nepříjemné. Hand cream od Sportique překvapil pocitem skutečně nadýchaného krémíku, který evokuje luxusní hýčkání. Jeho textura je krásně našlehaná, tak akorát na bezproblémové rozmazání do všech záhybů kůže. Angličani by texturu patrně označili jako „fluffy“. Pro mě bylo popravdě trochu překvapením, jak je krém narozdíl od bambuckého másla lehký. Na druhou stranu vám po rychlé absorpci na pokožce nezůstane pocit mastnoty. A hydratační efekt vydrží - opravdu celý den. Můžu to potvrdit - vyzkoušela jsem jednou aplikaci pouze na jednu ruku pro srovnání a ten účinek tam byl skutečně znatelný.

V bodech:

 • můžete udělat pořádek ve skříňce. Ideální jako jediný krém pro celistvou péči o ruce
 • funguje na hojení drobnějších záděr, jizviček, popraskané kůže na kloubech
 • krém je tak lehký, že jsem jej začala používat i na obličej!
 • obsahuje výtažky z bylin s antimikrobiálními účinky – rozmarýn, kopřiva, arnika atd. a spoustu „správných“ olejů

 

Tělové mléko

V konzistenci nejtekutější z dosud zmiňovaných mazadel, tohle mléko je opravdová slast. Roztírá se krásně. Neutíká mezi prsty, aplikace po těle je požitek. Na pokožce zůstává přítomna lehká vůně, která vás provází přes den. Zdůrazňuji lehká. Někomu to možná nevyhovuje, ale já bych upřímně nechtěla chodit po světě a na dálku vonět jak rozkvetlé levandulové pole. Pokud chcete krém na tělo nejen pěkně vonící, ale i funkční, dejte šanci Body milk od Sportique. Dlouhou dobu jsem měla favority od Weledy, ale tohle jsem si zamilovala. Navíc ten pocit, že se výběrem produktu podepisujete i pod určitou filosofii vztahu k přírodě...

 • obsažený makadamový a kokosový olej mají skvělé pěstící účinky
 • opravdu uklidňující pocit – obzvláště dobré na podrážděnou kůži
 • Aloe vera a výtažky z mořských řas posilují efekt zdravé pleti
 • pocit sametové pleti vydrží několik hodin
 • v lahvičce mi bohužel po spotřebování na stěnách vždycky trocha mléka zůstane

Hana Špačková