Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám Zatočte s pigmentovými skvrnami.
Hana Bartušková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Med

Med zdroj: shutterstock.com

Med je taková malá bomba. On se totiž na první pohled nezná, ale med toho umí strašně moc. Sladí zdravě a chutně. Je skvělý do čaje, když jste chytli nějakou tu chřipečku. Stejně tak skvěle chutná na chlebu s máslem. A s pletí umí zázraky. Že to nevíte? To byste ale měli. Med má antibakteriální účinky, a působí tak proti pupínkům a ozdravuje problematickou pleť. Med i vyživuje, takže je vhodný pro suchou a dehydratovanou pleť, kterou normalizuje. Med navíc také zklidňuje, takže ho využije i citlivá a podrážděná pleť. A při pravidelném dlouhodobém používání dokáže med regenerovat jizvy i postupně zesvětlovat tmavé pigmentové skvrny.

Jak na domácí medovou masku? Stačí nanést malé množství medu na čistou a suchou pleť každý večer, nechat působit alespoň dvacet minut a poté smýt. Pokožka je po umytí hebká a jemná, možná ani nebudete mít potřebu se ještě mazat nočním krémem.

Chcete to účinnější? Smíchejte med se lžičkou čerstvé citronové šťávy. Citron kombinuje účinky kyselin s vysokou dávkou vitaminu C. Spolu s medem má tak velmi silné účinky na pigmentové skvrny. Pokud ale po citronu sáhnete, tak s ním zaházejte opatrně, není vhodný pro citlivou pleť, může podráždit i normální pokožku, a přinést tak více škody než užitku.

Související produkt
Neroli krém 50 ml
Martina Gebhardt / 1075 Kč
Krém s vůní pomerančových květů pečuje o suchou pleť, podporuje její pružnost a regeneraci. Zároveň ji výborně ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy.
Detail produktu