Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 tipy pro správné opálení

4 tipy pro správné opálení Opalujte se bezpečně!
Hana Bartušková
0,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Ve správný čas

Ve správný čas zdroj: shutterstock.com

I když se to nezdá, tak na správném čase taky záleží. Všeobecně se doporučuje nevystavovat se slunečním paprskům od 11 hodiny dopoledne do 15 hodin odpoledne. V tuto dobu jsou totiž sluneční paprsky nejsilnější a nejvíce pálí. Ono to sice láká, protože pak máte pocit, že sluníčko opaluje více a taky rychleji. Ale rychlost není to jediné, o co by vám mělo jít.

Můžete se totiž sice opálit rychle a efektivně a už během několika málo dní vypadat jako černoch. Nebo rudoch, v závislosti na tom, jak moc pečlivě jste se mazali opalovacím krémem. A nebo se můžete opálit pomalu, bezpečně a hlavně trvaleji. Pokud si budete sluníčko dávkovat a vyhnete se nejsilnějším paprskům v pravé poledne, tak získáte nazlátlou bronzovou barvu, kterou vám budou všichni ještě pár týdnů závidět. Čím pomaleji se totiž opálíte, tím méně poškodíte svou pokožku a tím déle s vámi nová bronzová barva pleti vydrží.