Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 malých N pro krásné Nohy

5 malých N pro krásné Nohy Vyloupněte své nohy do letní krásy.
Hana Bartušková
5,0 5
4

5 malých N pro krásné Nohy zdroj: shutterstock.com

Víte, jak se pozná, že konečně přišlo léto? Je dostatečně teplo pro krátké šaty bez punčocháčů. A kdy si to začínající léto konečně užijeme? No přeci když ke krátké sukni a holým nohám obujeme sandálky s otevřenou patou. A konečně ukážeme, jaký je bezstarostný život na vysoké noze. Myslíte, že vaše nohy na to nemají? Že si raději necháte tenisky? Protože máte popraskané paty, nevíte, jakou vybrat barvu laku, a že nohy a hlavně holé šlapky nechcete nikomu ukazovat? Dejte jim pořádnou péči a za pár týdnů to bude jinak.

Pro dokonale hladké paty bez tvrdé pokožky a letní pedikúru toho není potřeba moc. Stačí namočit, naladit, namazat, nalakovat a pak už jen navonět. Takový malých pět N pro krásné Nohy. Hladké, jemné, takové, které se nebudete stydět ukázat v letních sandálcích. Takové, které vám budou slušet ke kraťasům, k sukni, k šatům i na pláži k plavkám.

Přejít na sekci článku:

Umýt a tak

Umýt a tak zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

(1) Namočte je! Taková horká koupel je příjemná nejen jako relaxace celého těla. Ale i jako nový začátek pro vaše nohy. Teplá voda pomůže změkčit ztvrdlou kůži, ulehčí její odstranění a také zlepší vstřebávání krémů na nohy. Stačí třeba jen deset minut a teplá voda dokáže divy. Koupel nohou není jenom hýřivost, se kterou nechcete ztrácet čas. Koupel nohou je nutnost pro každou pedikúru a nový začátek pro vaše nohy. Navíc je taková lázeň relaxační a uleví vám po dlouhém dni na nohou.

A dostaňte z vody maximum. Nejen teplo a voda jsou to hlavní. Jen troška přísad a posunete celý zážitek na úplně novou úroveň. Do vodní lázně můžete přidat pár kapek esenciálních olejů, doporučujeme například levanduli pro uvolnění nebo citrusy pro osvěžení. Nebo zkuste pár lžic soli, ta pomůže zjemnit ztvrdlou kůži na patách a navíc celkově posílí pokožku. Pokud neplánujete ještě i peeling nohou, můžete přidat malé množství oleje, které navíc nahradí i krém na nohy.

(2) Nalaďte je! Peeling, peeling, peeling. Pro hladké paty. Pro jemné šlapky na nohou. Pro dokonalou pedikúru. Nejdřív se musíte prostě zbavit té suché kůže, aby se všechna další péče vstřebala a mohla dokonale působit. Takže sáhněte po peelingu a jdeme na to. Nejdřív nohy namočte a nechte v teplé lázni alespoň deset minut. Pokožka na nohou se změkčí a bude mnohem snadnější odstranit tu ztvrdlou kůži. Pak popadněte kartáček, pemzu, škrabku na nohy nebo jakéhokoliv jiného pomocníka. A dejte ztvrdlé kůži co proto!

Drsné peelingy nejsou vůbec špatné. Peeling se solí z Mrtvého moře, ze třtinového cukru nebo z kafe. Pokud máte citlivou pokožku, tak nejspíš máte pocit, že tyto peelingy jsou na vás moc, že škrábou, že dráždí, že vás to bolí. Použijte je ale na nohy. Tam přesně takovou drsnost potřebujeme a chceme. Velké krystalky soli nebo hrubě namletá káva dokáží se zrohovatělou kůží na chodidlech až zázraky.