Acorelle pleťová péče s propolisem

5,0 5
1

Acorelle pleťová péče s propolisemzdroj: acorelle.cz

Pokud máte rádi med, tak jste už určitě zjistili, že neméně skvělé účinky má na pleť. Čistí, desinfikuje, hojí, regeneruje. Navíc taková medová maska skvěle chutná, takže mažeme rovnou i na rty, kterým prospěje dvojnásob. Bohužel přírodní kosmetiky se včelími produkty zrovna moc na trhu není, pokud hledáte opravdu čisté složení. Takže jsem pleťovou řadu Acorelle zkusila hned, jak se u nás objevila.

Značku Acorelle mám spojenou hlavně s krásnými vůněmi, protože jejich parfémy jsou jak cenově dostupné, tak kvalitní, což se u certifikovaných produktů často nevidí. Takže na pleťovou kosmetiku jsem se opravdu těšila.

Sice neobsahuje med (škoda), ale speciální účinný komplex z pylu a propolisu. Vše v bio kvalitě, jak konečně u Acorelle vše. Celá řada je zamýšlena spíše pro zralejší pleť, nicméně po vyzkoušení můžu rovnou říct, že vzhledem k vynikajícím antibakteriálním schopnostem propolisu bude skvělá i pro mladší pleť, neboť u Acorelle mysleli i na mastnější typy pleti a řada obsahuje kromě krému i fluid.

Co tedy všechno najdeme? Pro odlíčení hydrofilní olej, což je moje nejoblíbenější forma odličovacího přípravku. Pleť perfektně vyčistí, aniž by vysušil. Používám jen minerální make-up, který bez problémů odlíčí, nicméně na oči jsem ho nezkoušela vzhledem k obsahu propolisu bych si netroufla.

Na dočištění nebo na ráno najdeme micelární vodu. Začíná být trošku móda nahrazovat micelárkou tonika, hlavně v anti-age péči, což upřímně moc nechápu. Micelárka je sice jemná a výživná, ale protože se pořád jedná o prostředek k odlíčení, tak obsahuje sice jemné, ale pořád mycí složky. Ty sice pleť opravdu dobře vyčistí, ale já mám stejně trochu problém s tím, že mi zůstanou na obličeji. Takže micelární vody používám buď na hrubé odlíčení před umytím nebo jako ranní čištění. Co se týče tonika, tak jsem i tady zůstala u svých oblíbených hydrolátů.

Samotná péče už je ale naprosto bez chyby. U denní péče je na výběr mezi hutnějším krémem a lehčím fluidem, oba se výborně vstřebávají, nezanechávají na pleti žádný film a jsou skvělým podkladem pod makeup. Uživatelsky dokonalá konzistence a pokud má někdo stále pocit, že přírodní znamená těžký a mastný, ať se jde kouknout právě k Acorelle. Pokud si chceme dopřát něco extra, tak je v nabídce i sérum, které má naprosto luxusní složení a je neskutečně příjemné. Osobně se mi osvědčilo jako noční krém - ten tu sice máme taky, ale já mám na noc raději jen séra nebo oleje. Je to dost subjektivní záležitost, ale mojí pleti to prostě vyhovuje.

Oční péči nepoužívám, protože jsme líná střídat tolik krémů, mažu kolem očí to samé, co na obličej. Ale můžu si to dovolit hlavně proto, že obecně mám sušší pleť a používám hutnější krémy, které mi vystačí i kolem očí. Pokud je pleť mastnější a vybrali byste z denní péče fluid, tak je oční krém nejspíš na místě.

Co se týče efektu, tak ten se mi líbí moc. Kombinace výživných a regeneračních složek s antiakteriálním propolisem a živinami nabitým pylem mi přijde geniální. Asi nejsem sama, koho i dlouho po skončení puberty pleť občas vyděsí nějakou nepěkností, která měla dávno zmizet v propadlišti dějin. Pravidelná péče s obsahem propolisu tomuto velmi účinně zamezuje a přitom je celá péče velmi regenerační a hojivá. Nicméně jak je u Acorelle zvykem, tak ani tady není nic ošizeno a je vidět, že účinných látek je tam skutečně tolik, aby to mělo efekt. Je tedy potřeba zvýšené opatrnosti, pokud jste alergičtí na včelí produkty nebo i na pyl, protože v takovém případě by použití kompletní péče mohlo působit dráždivě. Ale zařadit si jeden dva produkty do svojí denní rutiny může určitě každý.