Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bylinné tinktury: zdraví z našich luk a strání

Bylinné tinktury: zdraví z našich luk a strání Místo exotických doplňků stravy zkuste sáhnout po bylinných tinkturách z českých bylinek.
Martina Koubová
5,0 5
6

Bylinné tinktury: zdraví z našich luk a strání zdroj: shutterstock.com

Dnešní trh s potravinovými doplňky i lékárny jsou plné nejrůznějších exotických bylin, výtažků z cizokrajného ovoce nebo hub, které slibují skvělé účinky, výsledky téměř přes noc a dlouhý zdravý život. Co si budeme říkat, takové reishi nebo cordyceps mají opravdu něco do sebe a skvěle účinkují na celý náš organismus, ale proč našemu tělo nedopřát také něco, co pochází přímo z našich luhů a hájů? Něco, co už využívaly naše babičky i generace před nimi?

Zkusme místo po těchto exotických, byť skvěle účinných preparátech, sáhnout i po našich českých bylinkách, které má například v nabídce Nobilis Tilia ve formě tinktur. Kromě obsahu extraktů z tradičních bylinek se nám ve formě tinktury dostane i multifunkčního preparátu, který můžeme užívat vnitřně nebo jej aplikovat na poškozenou pokožku těla.

Přejít na sekci článku:

Lichořeřišnice

Lichořeřišnice zdroj: shutterstock.com

Lichořeřišnice je jednoletá bylinka oblíbená obzvlášť pro svoje pozitivní účinky na močové cesty a močový měchýř. Odvar ze sušené bylinky pomáhá při zánětech, eliminuje jejich výskyt a dokonce i podporuje vyplavování a rozpouštění kamínků v močových cestách. Lichořeřišnice je oblíbená i v čerstvé podobě, její oranžové květy i okrouhlé sytě zelené lístky jsou vhodné do čerstvých zeleninových salátů a dalších lehkých letních jídel. Mají příjemně pikantní lehce nahořklou chuť trochu připomínající rukolu.

Lístky lichořeřišnice jsou bohaté na draslík, množství silic a dalších látek, které zatím neumíme ani pořádně určit. Tato kombinace látek dělá z lichořeřišnice takové přírodní antibiotikum, které působí účinně nejenom proti onemocněním močových cest. Tinktura z lichořeřišnice se doporučuje užívat jak preventivně v období nachlazení, tak i při akutních problémech a onemocněních jako je stafylokok, salmonela nebo nachlazení horních cest dýchacích. Pomůže infekční nákazu zastavit hned v počátku a výrazně tak zkrátit dobu rekonvalescence.

Lichořeřišnice pomáhá i při kožních problémech. Pro svůj dezinfekční účinek je vhodná pro akutní ošetření poškozené pokožky. Při dlouhodobém použití eliminuje výskyt lupů a působí proti nepříjemnému svědění vlasové pokožky. Také podporuje zdravý růst vlasů a mírní jejich nadměrné vypadávání.

Související produkt
Lichořeřišnicová tinktura 50 ml
Nobilis Tilia / 198 Kč
Lichořeřišnicová tinktura se snadno používá a je vhodná pro celou rodinu. Kromě velkého podílu glykosidů v ní najdete také vitamin C, železo, fosfor či draslík.
Detail produktu